Trwa ładowanie...

Parlament Europejski ogłosi całą UE "Strefą Wolności LGBT"

Jak podaje RMF FM, Parlament Europejski ogłosi całą Unię Europejską "Strefą Wolności LGBTIQ". To odpowiedź na przyjęte w polskich miastach i gminach tzw. strefy wolne od LGBT i karty rodzin.
Share
Parlament Europejski ogłosi całą UE "Strefą Wolności LGBT"
Parlament Europejski ogłosi całą UE "Strefą Wolności LGBT"Źródło: Aleksiej Witwicki / Forum, Fot: RM, Aleksiej Witwicki / Forum
d24t7g3

Rezolucję "w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej Strefą Wolności LGBTIQ" poparło już pięć prodemokratycznych frakcji europarlamentu, w tym dwie największe: Europejska Partia Ludowa i socjaldemokraci, więc jej przyjęcie jest pewne - informuje RMF FM.

Korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon dotarła do projektu rezolucji PE, która głosowana ma być w przyszłym tygodniu.

Wśród autorów rezolucji nie ma Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należy Prawo i Sprawiedliwość, oraz nacjonalistycznej frakcji ID (Tożsamość i Demokracja).

d24t7g3

Rezolucja składa się z dwóch artykułów. W pierwszym z nich PE ogłasza Unię Europejską strefą wolności dla wszystkich mniejszości seksualnych, LGBTIQ , a w drugim wzywa do przekazania rezolucji krajom członkowskim i władzom unijnych instytucji.

"Mowa nienawiści ze strony władz, w tym prezydenta Polski"

Rezolucja rozpoczyna się od apelu do Komisji Europejskiej, by użyła wszelkich dostępnych jej środków - a więc pozwów do Trybunału Sprawiedliwości UE, mechanizmu "pieniądze za praworządność" czy procedury art. 7 - by zapewnić przestrzeganie zakazu dyskryminacji.

Jak informuje RMF FM, większość wstępu odnosi się do sytuacji osób LGBT w Polsce i mowy nienawiści polskich władz. W rezolucji mowa jest o "nasilonej dyskryminacji i atakach na społeczność LGBTIQ w Polsce", o "narastającej mowie nienawiści ze strony władz publicznych, wybieranych urzędników - w tym obecnego prezydenta - i prorządowych mediów".

Koronawirus w Polsce. Lekarz ostro zrugał Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24t7g3

Podziel się opinią

Share
d24t7g3
d24t7g3
Więcej tematów