PolskaParaliż w szkołach. Niepokojące doniesienia

Paraliż w szkołach. Niepokojące doniesienia

Sytuacja w szkołach wygląda coraz gorzej. W planach lekcji pojawia się coraz więcej luk. Uczniowie tygodniami nie mają lekcji.

Sytuacja w szkołach wygląda coraz gorzej
Sytuacja w szkołach wygląda coraz gorzej
Piotr Molecki
Katarzyna Bogdańska

27.11.2021 08:35

Jak donosi Interia, braki kadrowe w szkołach powodują, że uczniowie przez wiele tygodni nie mają zajęć z różnych przedmiotów.

Przykładem jest uczennica klasy maturalnej, która cztery tygodnie nie miała zajęć z matematyki. Portal informuje, że nawet podczas zastępstw nie były prowadzone lekcje z tego przedmiotu. Maturzystka chodzi w Warszawie do klasy z rozszerzoną matematyką i geografią. Po miesiącu na szczęście lekcje wróciły, ale przez ten czas korzystała z korepetycji.

Nauczyciele alarmują, że czasem tygodniami nie ma lekcji polskiego lub angielskiego. Pojawiają się też pojedyncze odwoływania zajęć.

Inna uczennica - technikum - opowiada o problemach z przedmiotami technicznymi. Jak mówi, nawet gdy jest zastępstwo na lekcji, to nikt z nimi nic nie robi. "W styczniu mam egzamin, a od dwóch tygodni nie mam podstaw zarządzania personelem, podstaw działalności gospodarczej, planowania i prowadzenia kampanii reklamowych" - wylicza.

Powodem są braki kadrowe w szkołach, które nasilają się wraz z czwartą falą pandemii.

Koronawirus nie daje za wygraną

Nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja pandemiczna szybko się poprawiła. W Botswanie zdiagnozowano nowy wariant COVID-19. W piątek potwierdzono pierwsze zakażenie w Europie. Wykryto je u młodej dorosłej kobiety, która wcześniej podróżowała z Egiptu przez Turcję. Objawy wystąpiły po 11 dniach.

"Poleciłem GIS zwrócenie szczególnej uwagi w prowadzonych wywiadach epidemicznych na zagadnienie kontaktu z osobami wracającymi z Afryki - szczególnie RPA, gdzie mutacja odpowiada za 100% nowych zakażeń" - napisał minister na Twitterze. "Dodatnie próbki będą badane w laboratoriach pod kątem genomu wirusa" - dodał.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (297)