Trwa ładowanie...
d34emy7

"Parada Miłości" czy parada przeciwników "Parady Miłości"

Organizatorzy berlińskiej "Parady Miłości" zagrozili, że podejmą wszelkie działania, by uratować największy na świecie festiwal muzyki techno. Władze Berlina poinformowały, że trasa, którą co roku 14 lipca przechodzi barwny korowód uczestników parady, została już zarezerwowana przez przeciwników festiwalu.

Share
d34emy7

Rezerwacja dotyczy odcinka trasy biegnącego przez park Tiergarden. Park ten co roku dewastowany jest przez uczestników Parady Miłości. Właśnie dlatego organizacja walcząca o ochronę parku postanowiła w tym roku zablokować tradycyjną trasę festiwalu.

Przedstawiciele organizacji "Uratować Park Tiergarden" twierdzą, że ich akcja nie jest skierowana przeciwko samej "Paradzie Miłości", a ma jedynie na celu ochronę berlińskich terenów zielonych. Co roku niszczonych jest 5 hektarów Parku Tiergarden, nie możemy tego akceptować - podkreślają członkowie organizacji.

W Paradzie Miłości uczestniczy co roku około miliona miłośników muzyki techno z całego świata. Do kasy miasta wypływa dzięki niej około 115 milionów dolarów rocznie. (an)

d34emy7

Podziel się opinią

Share
d34emy7
d34emy7
Więcej tematów