Trwa ładowanie...

Para kradła kościelne skarbony. Zdradziło ich zachowanie

Małżeństwo okradało kościoły z bożonarodzeniowych skarbon. Policja namierzyła je dzięki pomocy lokalnego reportera. W tej chwili parze, która mogła włamywać się do świątyń wcześniej, grozi 10 lat więzienia.

Share
Para kradła kościelne skarbony. Zdradziło ich zachowanie
Źródło: Pixabay.com
d1rzust

Jak podaje portal Niedziela.pl, 41-latek i 36-latka z Konina działali na terenie kilku kościołów w powiecie gostyńskim. Od połowy stycznia prowadziła śledztwo w sprawie jednego z nich. Chodziło o kościół farny pw. Św. Małgorzaty w Gostyniu, skąd zniknęły pieniądze od wiernych. W schwytaniu pary pomógł dziennikarz. Powiedział, że widział dziwnie zachowującą się parę w innej świątyni na terenie tego samego powiatu – wtedy niczego nie ukradła.

Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu i aresztowali małżeństwo w ich domu. – Podczas przeszukania znaleźli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa, jak również odzież, w którą byli ubrani sprawcy w momencie okradania kościołów – powiedział asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz z KPP w Gostyniu. Niewykluczone, że para złodziei okradała w przeszłości inne kościoły.

d1rzust

Podziel się opinią

Share
d1rzust
d1rzust
Więcej tematów