Trwa ładowanie...

Papież wyjaśniał problem z migrantami. Jako przykład wskazał Polaków

Franciszek podczas spotkania z włoskimi zakonnikami nawiązał do kryzysu migracyjnego na świecie. Przypomniał swoje doświadczenie z dzieciństwa w Argentynie. Do jego kraju przybyli Polacy, którzy zostali bardzo dobrze przyjęci.

Share
Papież wyjaśniał problem z migrantami. Jako przykład wskazał Polaków
Źródło: PAP
d2pgxzy

Papież Franciszek spotkał się ze skalabrynianami. To zakonnicy, którzy umacniają wiarę wśród włoskich imigrantów na świecie. Podczas rozmowy Ojciec Święty nawiązał do swoich doświadczeń z dzieciństwa w Argentynie. Swoją ojczyznę określił jako "koktajl fal migracyjnych". Odnosząc się do kryzysu migracyjnego na świecie posłużył się przykładem Polaków.

- Ja sam jestem synem migrantów. Pamiętam jak po wojnie tam, gdzie pracował mój tata przybyli Polacy, wszyscy migranci. Zostali przyjęci bardzo dobrze. Argentyna ma to doświadczenie przyjmowania, bo było praca i migranci byli potrzebni - powiedział Franciszek cytowany przez vaticannews.va.

Według papieża społeczeństwa żyjące w dobrobycie i epoce zimy demograficznej powinny przyjmować przybyszów. Z kolei doświadczenie bycia cudzoziemcem wpływa na wiedzę o tym, jak podejmować. - To migranci budują kraj, tak samo jak zbudowali Europę, która powstała z wielu fal migracyjnych na przestrzeni wieków - dodał.

Zobacz także: 66-letni kapelan molestował nieletnią pacjentkę. Są zarzuty

Źródło: vaticannews.va

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pgxzy

Podziel się opinią

Share
d2pgxzy
d2pgxzy
Więcej tematów