Trwa ładowanie...

Papież w Panamie: "Maryja nie była influencerką"

- Świat jest nie tylko dla silnych, wielkość nie polega na tym, że ma się najnowszy samochód - mówił papież Franciszek podczas czuwania z udziałem uczestników Światowych Dni Młodzieży w sobotę w Panamie. W uroczystości uczestniczyło kilkaset tysięcy osób.

Papież w Panamie: "Maryja nie była influencerką"Źródło: PAP/EPA
dxjnalr
dxjnalr

W przemówieniu w Panamie papież mówił: - Powiedzenie Panu "tak" to odwaga, by przyjąć życie takim, jakim jest, wraz z całą jego kruchością i małością, a często nawet ze wszystkimi jego sprzecznościami i brakiem sensu. Oznacza przyjęcie naszej ojczyzny, naszych rodzin, naszych przyjaciół, takich, jakimi są, także z ich słabościami i małostkowością. Przyjęcie życia ukazuje się także, kiedy akceptujemy to wszystko, co nie jest doskonałe, czyste lub przefiltrowane, ale tym niemniej warte jest miłości.

Jak pytał papież: - Czy ktoś z tego powodu, że jest niepełnosprawny lub wrażliwy, nie jest godny miłości? Czy ktoś, kto jest cudzoziemcem, jest chory czy w więzieniu, nie jest godny miłości?.

Franciszek pytanie to zadał kilkukrotnie.

dxjnalr

Przypominał też wiele razy, że Jezus "wziął w ramiona trędowatego, ślepca i paralityka, objął faryzeusza i grzesznika".

Papież o nowych technologiach

Nawiązując do języka nowych technologii, papież tłumaczył, że życie chrześcijańskie "nie jest zbawieniem zawieszonym 'w chmurze', czekającym na pobranie ani nową aplikacją do odkrycia". - Nie jest ćwiczeniem umysłowym będącym owocem technik rozwoju osobowego ani też "tutorialem", przy pomocy którego można nauczyć się ostatnich nowości - mówił Franciszek.

Jak dodawał, Maryja nie "pojawiła się w ówczesnych "sieciach społecznościowych", nie była "influencerką", ale ani tego nie chcąc, ani nie szukając, stała się kobietą, która miała największy wpływ na historię"..

- Jakże łatwo jest krytykować ludzi młodych i marnować czas na szemranie, jeśli pozbawiamy ich szans na pracę, edukację i budowanie wspólnoty, których można się uchwycić i marzyć o przyszłości - przyznał Franciszek.

Niedziela jest ostatnim dniem 34. edycji Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbywają się w Panamie.

dxjnalr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxjnalr
Więcej tematów