Trwa ładowanie...
d1xs20m

Papież w meczecie. Historyczna wizyta Franciszka

Franciszek wyruszy w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To pierwszy raz w historii, gdy głowa Kościoła Katolickiego odwiedzi Półwysep Arabski. Odprawi tam mszę i spotka się z muzułmańskimi przywódcami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek poleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Papież Franciszek poleci do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (PAP)
d1xs20m

Papież spędzi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trzy dni. Wizytę rozpocznie od oficjalnego powitania w Pałacu Prezydenckim, spotka się z księciem następcą tronu, a potem odwiedzi meczet szejka Zajeda, gdzie porozmawia z członkami Muzułmańskiej Rady Starszych. Weźmie również udział w międzyreligijnym spotkaniu, na którym wygłosi przemówienie,

Kolejny dzień papież w całości poświęci katolickiej mniejszości. Odprawi m.in. mszę dla ok. 135 tys osób. - będzie to największa msza w historii ZEA i całego Półwyspu Arabskiego.

Wyrzec się fundamentalizmu

Na międzyreligijne spotkanie - poza papieżem - przybyć ma łącznie 700 przywódców religijnych, polityków i działaczy społecznych. Mają wystosować wspólne orędzie o tolerancji, braterstwie, pokojowej koegzystencji i wyrzeczeniu się fundamentalizmu.

d1xs20m

Wizyta Franciszka upłynie m.in. pod znakiem dialogu z islamem. Papież podkreślał przed wyjazdem, że to szansa na rozwój dialogu międzynarodowego i "wzajemnego poznania między wyznawcami obu religii".

Zobacz też: Papież wyjaśniał problem z migrantami. Jako przykład wskazał Polaków

Zaś same Zjednoczone Emiraty Arabskie nazwał "ziemią dobrobytu i pokoju, ziemią słońca i zgody, ziemią koegzystencji i dialogu". Zaznaczał, że jest to kraj, który stara się być "wzorem koegzystencji, ludzkiego braterstwa i spotkania różnych cywilizacji i kultur".

d1xs20m

Podziel się opinią

Share

d1xs20m

d1xs20m
Więcej tematów