Trwa ładowanie...
died0ro

Papież reaguje na śmierć generała Kasema Sulejmaniego. Prosi o pokój

Franciszek zaapelował o dar pokoju dla świata. Wezwanie pojawiło się na oficjalnym papieskim koncie na Twitterze po ostatnich wydarzeniach i ataku USA i Bagdadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek apeluje o pokój na Bliskim Wschodzie po zabójstwie generała Kasema Sulejmaniego
Papież Franciszek apeluje o pokój na Bliskim Wschodzie po zabójstwie generała Kasema Sulejmaniego (PAP, Fot: PAP)
died0ro

"Powinniśmy wierzyć, że drugi ma taką samą potrzebę pokoju" – takie słowa papieża Franciszka opublikowano w sobotę na jego profilu na Twitterze.

Dalej czytamy: "Nie otrzymuje się pokoju, jeśli się go nie pragnie. Prośmy Pana o dar pokoju".

Wcześniej Watykan zapewnił, że papież Franciszek jest informowany o rozwoju wydarzeń na Bliskim Wschodzie i obserwuje je z modlitwą.

died0ro

Przesłanie pokoju opublikowano w sobotę, wczesnym popołudniem. Jest odpowiedzią na atak sił amerykańskich w Bagdadzie i zabicie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Jeden z najważniejszych i najpotężniejszych przywódców Iranu zginął w nocy z czwartku na piątek.

USA przeprowadziły w stolicy Iraku precyzyjny atak rakietowy. Rozkaz do jego przeprowadzenia wydał prezydent USA Donald Trump.

Teheran zapowiedział, że pomści śmierć generała Kasema Sulejmanego. Irańscy przywódcy oceniają, że atak USA jest wypowiedzeniem im wojny.

W sobotę przed południem w Bagdadzie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego generała. Na ulice w Iraku wyszli zwolennicy Sulejmaniego. Wielu z nich spaliło amerykańskie flagi.

died0ro

Przypomnijmy, e Kasem Sulejmani nazywany był "dowódcą cieniem". Podróżował po Bliskim Wschodzie swobodnie, wielokrotnie rozmawiał z prezydentem Syrii Baszarem al-Asadem, już po wybuchu wojny domowej w tym kraju.

Reuters, powołując się na swoje źródła, dodaje, że irański generał okazywał "wręcz bezczelną, przesadną pewność siebie". Tak reagował również po grudniowym ataku na bazę USA w Iraku, w którym zginął Amerykanin.

W związku ze wzrostem napięć na Bliskim Wschodzie Stany Zjednoczone mają wysłać dodatkowo do tego regionu około 3 tys. żołnierzy z 82. dywizji powietrznodesantowej.

NATO poinformowało, że zawiesza swoje misje szkoleniowe w Iraku.

died0ro

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zabił jej męża. Magdalena Adamowicz: "nie czuję do niego nic"

died0ro

Podziel się opinią

Share
died0ro
died0ro
Więcej tematów