Trwa ładowanie...

Papież przygotowuje się do beatyfikacji Jana Pawła II

Benedykt XVI wraz ze swymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej rozpoczął w niedzielę rekolekcje wielkopostne. W tym roku mają one wyjątkowy charakter: są duchowym przygotowaniem do beatyfikacji Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja.

Papież przygotowuje się do beatyfikacji Jana Pawła IIŹródło: WP.PL
du8rmpc
du8rmpc

Do soboty papież wysłucha 17 rozważań francuskiego zakonnika ojca Francois-Marie Lethela, których temat brzmi: "Światło Chrystusa w sercu Kościoła - Jan Paweł II i teologia świętych".

Karol Wojtyła jest bohaterem watykańskich rekolekcji dokładnie 35 lat po tym, gdy sam, jako kardynał metropolita krakowski, na dwa i pół roku przed wyborem na konklawe głosił je przed papieżem Pawłem VI.

Temat pierwszej, niedzielnej medytacji francuskiego karmelity to: "Beatyfikacja Jana Pawła II w świetle Chrystusa zmartwychwstałego".

W poniedziałek o. Lethel mówić będzie o encyklice Jana Pawła II "Fides et Ratio" i o liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte", wydanym na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

du8rmpc

Kolejne rozważania dedykowane będą mottu papieża Polaka "Totus Tuus" oraz maryjnemu wątkowi w jego życiu. Francuski teolog będzie też mówić o "splendorze miłości, wiary i nadziei" w życiu Jana Pawła II oraz przedstawi postaci świętych i błogosławionych, wśród nich wielu kobiet, wyniesionych przez niego na ołtarze.

- Musimy przygotować się duchowo do tej beatyfikacji, która będzie ogromną łaską dla Kościoła - powiedział ojciec Francois-Marie Lethel przed rozpoczęciem rekolekcji.

Na ich czas do soboty zawieszone zostały wszystkie papieskie audiencje włącznie ze środową audiencją generalną.

du8rmpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du8rmpc
Więcej tematów