Trwa ładowanie...
dx3dlm8

Papież przewodniczył w Rzymie uroczystościom Bożego Ciała

Z okazji obchodzonego we czwartek w Kościele
katolickim święta Bożego Ciała Jan Paweł II przewodniczył
wieczorem mszy św. na placu przed bazyliką św. Jana, a następnie
procesji do Bazyliki Matki Bożej Większej.

dx3dlm8
dx3dlm8

Święto Bożego Ciała we Włoszech nie jest dniem wolnym od pracy. Dlatego też tradycyjna liturgia i procesja celebrowane są w godzinach wieczornych, kiedy mogą uczestniczyć w nich również pracujący.

Papież już od kilku lat nie odprawia a tylko przewodniczy liturgii eucharystycznej podczas wieczornej mszy św. przed bazyliką na Lateranie pod wezwaniem św. Jana która jest rzymskim kościołem katedralnym.

Podczas uroczystości Jan Paweł II wygłasza jednak homilię a następnie prowadzi świąteczną procesję, której droga prowadzi szeroką ulicą - Via Merulana do bazyliki poświęconej Matce Bożej - Opiekunce Mieszkańców Rzymu.
Mbr> Mówiąc w homilii o sakramencie Eucharystii papież przypomniał, iż chociaż mijają dni, lata i wieki, nie może przeminąć gest, w którym Jezus utrwalił całą swoją Ewangelię miłości.

Ojciec św. zachęcił wiernych Rzymu, aby "rozwijali działalność misjonarską, starając się dawać w społeczeństwie chrześcijańskie świadectwo" i zaapelował o wspieranie powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

dx3dlm8

Zwracając się do młodzieży, Jan Paweł II przypomniał rzymskie obchody Światowego Dnia Młodzieży w sierpniu 2000 roku i słowa wygłoszonej wówczas homilii, w której wezwał młodych, by z ufnością i odwagą wstąpili na drogę powołania.

Święto Bożego Ciała ustanowione zostało przez papieża Urbana IV (1261-1264) opublikowaną 11 sierpnia 1264 r. Bullą "Transiturus". Po śmierci Urbana IV o dokumencie zapomniano. Dopiero w 1317 r. Jan XXII ponownie zalecił Kościołowi całego świata obchodzenie tego święta. (iza)

dx3dlm8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx3dlm8
Więcej tematów