Trwa ładowanie...

Papież: na świecie trwa trzecia wojna

• Trwa trzecia wojna światowa - uważa papież Franciszek • Jak dodał, "przeżywamy ją w kawałkach" • Wymienił konflikty na Ukrainie, Bliskim Wschodzie, w Afryce i Jemenie
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, Fot: GIORGIO ONORATI
d1u8wwx

- Trwa trzecia wojna światowa - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego "Tertio". Mają o tym świadczyć między innymi wybuchające wciąż konflikty.

W rozpowszechnionym przez Watykan wywiadzie papież powiedział, że apel "Nigdy więcej wojny" po pierwszej wojnie światowej nie został "poważnie potraktowany", bo wybuchła druga wojna światowa. - Teraz jest trzecia wojna, którą przeżywamy; w kawałkach. To jest wojna. Na świecie toczy się trzecia wojna światowa: Ukraina, Bliski Wschód, Afryka, Jemen - oświadczył Franciszek.

- Mówimy: nigdy więcej wojny, ale produkujemy broń i ją sprzedajemy; sprzedajemy ją tym, którzy walczą - dodał papież. Przywołał teorię, zgodnie z którą kraj pogrążony w kłopotach gospodarczych wszczyna wojnę i poprawia w ten sposób swe finanse. - To znaczy, że to jeden z najprostszych sposobów wytwarzania bogactwa, oczywiście za bardzo wysoką cenę: krwi - oznajmił.

d1u8wwx

Z Watykanu Sylwia Wysocka

oprac. Bartosz Lewicki

Zobacz także:

d1u8wwx

Podziel się opinią

Share
d1u8wwx
d1u8wwx
Więcej tematów