Trwa ładowanie...
d1565ww

Papież na Malcie

(AFP)

Jan Paweł II zakończył we wtorek pobyt w Syrii i rozpoczął swą drugą pielgrzymkę na Malcie, która jest
trzecim i ostatnim etapem jego pielgrzymki śladami
św. Pawła Apostoła.

d1565ww
d1565ww

Podczas oficjalnego pożegnania w Damaszku papież powiedział, że świat oczekuje wznowienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Podkreślił, że bliskowschodni konflikt ciągle smuci i niepokoi inne kraje. Papież podziękował za przyjęcie prezydentowi Syrii - Baaszarowi el-Asadowi. Swoje wystąpienie zakończył arabskim zwrotem "Salem Alejkum" - "Pokój z wami".

Baaszar el-Asad podkreślił, że wizyta papieża była udana i miała historyczne znaczenie. Wyraził też nadzieję, że przyczyni się do uregulowania problemów regionu zgodnie z prawem międzynarodowym i postanowieniami organizacji Narodów Zjednoczonych.

W czasie krótkiego spotkania z dziennikarzami, rzecznik Stolicy Apostolskiej - Joaquin Navarro-Valls powiedział, że Jan Paweł II jest bardzo zadowolony z pobytu w Syrii.

Malta była kolejnym celem papieskiej pielgrzymki.

d1565ww

Malta jest spadkobierczynią szczególnie bogatej tradycji kulturalnej, której sercem jest humanizm Ewangelii - powiedział Jan Paweł II w przemówieniu powitalnym na lotnisku w Gudja.

Papieża powitali prezydent kraju Giorgio di Marco, członkowie rządu i parlamentu oraz abp Malty, Joseph Mercieca wraz z członkami episkopatu.

Nawiązując do pobytu św. Pawła i jego towarzyszy na wyspie, Ojciec Święty zwrócił uwagę, że spotkali się tam z wielką serdecznością. _ Przez 2 tysiące lat byliście wierni powołaniu, jakie zrodziło się w czasie tego szczególnego spotkania_ - dodał Papież.

Jan Paweł II spotka się we wtorek w stolicy kraju - La Valetcie z prezydentem, premierem oraz przywódcą opozycji. W środę Ojciec Święty odprawi uroczystą Mszę św., podczas której beatyfikuje dwóch maltańskich księży oraz zakonnicę.

Prawie 98% spośród 392 tys. Maltańczyków - to katolicy. (miz, aso, mk)

d1565ww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1565ww
Więcej tematów