Trwa ładowanie...

Papież Franciszek przyjmie korpus dyplomatyczny

Zgodnie z tradycją papież Franciszek przyjmie dziś korpus dyplomatyczny, akredytowany przy Watykanie, z okazji wymiany życzeń noworocznych.

Share
Papież Franciszek przyjmie korpus dyplomatyczny
Źródło: PAP/EPA, Fot: Angelo Carconi
d1gowml

Poprzednie spotkanie odbyło się 7 stycznia ubiegłego roku, a ambasadorów podejmował jeszcze Benedykt XVI, który miesiąc później ogłosił swoja abdykację.

Jego następca spotkał się z dyplomatami już dziewięć dni po wyborze - 22 marca. Jak wtedy powiedział, celem spotkania było wzajemne poznanie się. Miało ono być, jak powiedział Franciszek "objęciem świata przez papieża". Podkreślił wtedy, że Stolicy Apostolskiej zależy na dobru każdego człowieka na tej ziemi, jego osobistą troską zaś jest ubóstwo: i to materialne, którego tak wiele jeszcze jest na świecie, i duchowe, które występuje także w krajach najbogatszych.

Jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe, to najbardziej papieża Franciszka od początku pontyfikatu przejmował los mieszkańców Syrii. Wolno się więc spodziewać, że będzie on jednym z tematów jego przemówienia do dyplomatów. Tym bardziej, że z audiencją zbiega się watykańska sesja na temat kryzysu syryjskiego, na której będzie mowa o perspektywach jego zakończenia.

d1gowml

Podziel się opinią

Share
d1gowml
d1gowml
Więcej tematów