Trwa ładowanie...

Papież Franciszek powrócił do Watykanu. Po drodze zrobił przystanek

W środę, po 10 dniach spędzonych w klinice Gemelli, papież Franciszek wrócił do Watykanu. Przed powrotem udał się jeszcze do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie bywa, by modlić się w ważnych dla siebie chwilach.

Share
Papież Franciszek powrócił do Watykanu
Papież Franciszek powrócił do Watykanu Źródło: PAP
dqmbgeq

Papież przed powrotem do Watykanu odwiedził świątynie by pomodlić się przed obrazem Salus Populi Romani.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował, że Franciszek "dziękował za dobry rezultat zabiegu chirurgicznego i modlił się w intencji wszystkich chorych, zwłaszcza tych, których spotkał w dniach swego pobytu w szpitalu".

Papież przeszedł operację

Franciszek 4 lipca przeszedł zaplanowaną wcześniej operację jelita grubego. Na sali operacyjnej papież spędzi trzy godziny. Po zabiegu z Watykanu docierały do mediów informacje o dobrym przebiegu kuracji pooperacyjnej. Teraz Franciszek przeniesie się do znajdującego się na terenie Watykanu Domu Świętej Marty, gdzie będzie kontynuował rekonwalescencję

dqmbgeq

Wyjazd z rzymskiej kliniki odbył się bardzo dyskretnie. Zanim papież przeszedł przez bramy Watykanu pożegnał się jeszcze serdecznie z towarzyszącymi mu w drodze policjantami i pozdrowił patrolujących teren żołnierzy.

Z uwagi na konieczność odpoczynku lipiec ogłoszono miesiącem w którym zawieszone zostały wszelkie audiencje u papieża. Papież nie zrezygnował jednak ze wszystkich swoich aktywności i w niedzielę pojawi się w oknie Pałacu Apostolskiego, by odmówić z wiernymi modlitwę Anioł Pański

Prof. Matczak: TK nie jest sądem niezależnym. I to jest dobra informacja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqmbgeq

Podziel się opinią

Share
dqmbgeq
dqmbgeq
Więcej tematów