Trwa ładowanie...
drwwku4

Papież Franciszek o nadużyciach seksualnych duchownych

W ostatniej konwersacji z dziennikarzami, najważniejszymi dwoma poruszanymi przez papieża tematami były: nadużycia seksualne duchowieństwa oraz porozumienie Watykanu z Chinami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (East News)
drwwku4

Podczas lotu powrotnego z pielgrzymki w krajach bałtyckich, na pokładzie samolotu linii AirBaltic, papież rozmawiał podczas "podniebnej konferencji prasowej" o ważnych kwestiach dotyczących kościoła i Watykanu.

Głównie chodziło o nagłośnione ostatnio sprawy nadużyć seksualnych duchowieństwa oraz o porozumienie Watykanu z Chinami.

Franciszek podkreślił, że po spotkaniu z młodymi w Tallinie, widzi, jak młodzi ludzie są zgorszeni hipokryzją dorosłych, wojnami, brakiem konsekwencji, korupcją, a także wykorzystywaniem seksualnym.

drwwku4

Papież zaznaczył, że: "jeśli choćby jeden ksiądz wykorzystuje chłopca lub dziewczynkę, to jest potworne, ponieważ ten człowiek został wybrany przez Boga, aby poprowadzić to dziecko do nieba".

W sprawie porozumienia z Chinami oraz w związku z sytuacją siedmiu biskupów, którzy zostali wyświęceni bez zatwierdzenia ze strony Watykanu, Ojciec Święty pochwalił zespół negocjatorów watykańskich i zapewnił, że obecne porozumienie chińsko-watykańskie zapewnia mianowanie biskupów diecezji z mocy decyzji papieża.

Źródło: stacja7.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drwwku4

Podziel się opinią

Share

drwwku4

drwwku4
Więcej tematów