Trwa ładowanie...

Papież Franciszek o gender. "Tam przejawia się zło"

- Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender - powiedział papież Franciszek. Duchowny podkreślił, że idea ta "chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga".

Papież Franciszek o gender. "Tam przejawia się zło"Źródło: East News
d342e2x
d342e2x

Już w przyszłym tygodniu do sprzedaży trafi nowa książka o Janie Pawle II. Znajdą się w niej liczne wypowiedzi papieża Franciszka, a część z nich już teraz została pokazana czytelnikom. Ojciec Święty analizuje m.in. ideologię gender. Podkreśla, że nie można mówić źle o człowieku, w tym np. osobach homoseksualnych. Zaznacza, że Katechizm nakazuje, aby im towarzyszyć i otoczyć ich opieką duszpasterską.

Papież ocenia, że zupełnie czym innym jest jednak ideologia gender. Stwierdza, że wypływa z niej "atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę".

Franciszek stwierdził, że gender "nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas".

d342e2x

Podkreślił, że ideologia ta "usiłuje podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji". Skomentował, że staje się ona "dyktatem kulturowym", a państwa nie powinny dopuścić, aby zdominowała ona system edukacji. - Gender natomiast przejawia się jako idea, którą chce się narzucić rzeczywistości, i to w sposób podstępny - stwierdził Ojciec Święty.

W ujawnionych fragmentach publikacji Franciszek dużo mówi także o Janie Pawle II. Podkreśla, że Polak był "człowiekiem Bożym, człowiekiem modlitwy". Zaznacza, że gdy widziało się Jana Pawła II podczas modlitwy, człowiek rozumiał, że jest to osoba "zanurzająca się w tajemnicy Boga".

ZOBACZ: PiS zbojkotuje Dzień Zwycięstwa w Rosji? Adam Bielan: nie możemy udawać, że nic się nie stało

Zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego, gender jest to nurt w refleksji humanistycznej oparty na przekonaniu, że tożsamość płci człowieka jest ukształtowana społecznie i kulturowo. Określa się ją także np. jako cechy osobowości, wykonywane zawody, role płciowe, które w danym społeczeństwie uważa się tradycyjnie za kobiece lub męskie.

Źródło: polsatnews.pl, vaticannews.va

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d342e2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d342e2x
Więcej tematów