Trwa ładowanie...

Papież apeluje o uwolnienie dwóch włoskich zakonnic

Benedykt XVI w czasie spotkania na Anioł Pański modlił się o uwolnienie dwóch włoskich zakonnic, porwanych na początku listopada w Kenii przy granicy z Somalią.

Share
Papież apeluje o uwolnienie dwóch włoskich zakonnicŹródło: PAP/EPA
d2j9yar

W obchodzoną drugiego dnia świąt uroczystość świętego Szczepana, pierwszego męczennika, papież wezwał wiernych do modlitwy za wszystkich porwanych w wielu rejonach świata.

- W atmosferze Bożego Narodzenia tym silniej odczuwa się zaniepokojenie o tych, którzy cierpią i przeżywają ciężkie trudności. Moje myśli kieruję między innymi ku dwóm włoskim zakonnicom - Marii Teresie Olivero i Caterinie Giraudo, należącym do misyjnego ruchu kontemplacyjnego Ojca de Foucauld, porwanym ponad półtora miesiąca temu razem z grupą miejscowych współpracowników w wiosce El Wak na północy Kenii - powiedział Benedykt XVI.

Następnie dodał: chciałbym, aby w tym momencie odczuły one solidarność papieża i całego Kościoła.

d2j9yar

- Niech Pan, który rodząc się przybył, aby obdarzyć nas swoją miłością, dotknie serca porywaczy i pozwoli, by nasze siostry zostały jak najszybciej uwolnione i mogły wznowić swą bezinteresowną służbę na rzecz najbiedniejszych braci - mówił Benedykt XVI.

Wezwał wiernych: drodzy bracia i siostry, zachęcam was wszystkich do modlitwy, nie zapominając o licznych przypadkach porwań osób w innych częściach świata, o których nie zawsze ma się dokładne informacje.

- Myślę o porwanych, zarówno z powodów politycznych, jak i innych, w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce. Niech nasza solidarna modlitwa będzie dla nich wszystkich w tym momencie głęboką, duchową pomocą - podkreślił.

Papież mówił, że męczeństwo świętego Szczepana było realizacją "pierwszych owoców zbawienia, jakie Narodzenie Chrystusa przyniosło ludzkości: zwycięstwo życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, światła prawdy nad mrokami kłamstwa".

d2j9yar

- Wysławiajmy Pana, gdyż zwycięstwo to pozwala i dziś wielu chrześcijanom nie odpowiadać złem na zło, lecz mocą prawdy i miłości - zauważył.

Po polsku papież powiedział: pozdrawiam Polaków. Wspominamy dziś męczeństwo świętego Szczepana. Świadectwo o jego wierze i całkowitym oddaniu dla Chrystusa przetrwało do naszych czasów i jest dla nas wymagającym wezwaniem, ale też źródłem nadziei: "Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu".

- Niech ta wiara trwa w nas mimo wszelkich przeciwności. Serdecznie wam błogosławię - dodał. (jks)

Sylwia Wysocka

d2j9yar
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j9yar
d2j9yar
Więcej tematów