Trwa ładowanie...
d3ysx3p

Państwo Islamskie szkoli dzieci na zamachowców

• "Independent": ISIS szkoli dzieci na zamachowców, którzy mają stać się następnym pokoleniem terrorystów

• Brytyjski dziennik powołuje się na tegoroczny raport Europolu

• Według tych danych, wyszkolone przez dźihadystów dzieci mogą stanowić w przyszłości poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa krajów UE
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci w specjalnych obozach uczone są przeprowadzania zamachów i posługiwania się bronią
Dzieci w specjalnych obozach uczone są przeprowadzania zamachów i posługiwania się bronią (Materiały propagandowe ISIS)
d3ysx3p

Brytyjski think thank Quilliam Foundation szacuje, że na terenach objętych kalifatem żyje obecnie ponad 50 dzieci pochodzących z Wielkiej Brytanii. Około 31 tys. kobiet jest w ciąży, z których duża część to tak zwane "żony dżihadystów", zmuszane do związków z terrorystami. Ich dzieci są szkolone w specjalnych obozach dla tak zwanych "szczeniąt kalifatu", gdzie uczone są okrucieństwa, przeprowadzania ataków bombowych i posługiwania się bronią.

Według analityków, zajmujących się terroryzmem, przywódcy samozwańczego Państwa Islamskiego uważają dzieci za kluczowe do tego, by grupa odniosła sukces. Bojownicy, szkoleni od najmłodszych lat, są bardziej karni, bezlitośni i podatni na indoktrynację.

Według Europolu, ponad 5 tys. obywateli państw europejskich pojechało na tereny objęte wojną, głównie w Iraku i Syrii. Większość z nich planowała dołączyć do tzw. Państwa Islamskiego.

d3ysx3p

Z raportu amerykańskiego Centrum Zwalczania Terroryzmu wynika, że w tym roku w Iraku i Syrii zginęło co najmniej 89 dzieci-bojowników. Dżihadyści wykorzystywali ich jako kierowców samochodów wypełnionych materiałami wybuchowymi i do samobójczych ataków na cywilów.

Centrum ostrzega, że zamachowcy Państwa Islamskiego mogą ukrywać się także wśród grup uchodźców zmierzających do Europy.

d3ysx3p

Podziel się opinią

Share

d3ysx3p

d3ysx3p
Więcej tematów