Trwa ładowanie...
d1twcvf

"Pan Marszałek Kochany" trafi do Europejskiego Trybunału. Skarga Michała Szczerby na Marka Kuchcińskiego zaakceptowana

"Sądzę, że skarga nie zostanie przyjęta" - mówił miesiąc temu Marek Kuchciński o wniosku Michała Szczerby do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Pomylił się. Poseł PO poinformował, że skarga została przyjęta i będzie przez Trybunał rozpatrywana. Chodzi o słynne wystąpienie "Panie Marszałku Kochany".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PO Michał Szczerba
Poseł PO Michał Szczerba (Twitter/Michał Szczerba)
d1twcvf

Wykluczenie z obrad posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby stało się iskrą, od której wybuchł protest opozycji w grudniu. Polityk został ukarany, bo zaczął przemówienie od słów "Panie Marszałku Kochany". Jego zdaniem Marek Kuchciński nadużył uprawnień. Dlatego zaskarżył wiceprezesa PiS do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Jeszcze w lutym Marek Kuchciński przekonywał w TVP: - Sądzę, że skarga nie zostanie przyjęta. Ten poseł najczęściej łamał przepisy regulaminowe w ciągu 2016 r. Z perspektywy lat komentatorzy będą oceniali sytuację z posłem Michałem Szczerbą dość humorystycznie.

d1twcvf

Zawiódł się, bo - jak poinformował Szczerba - ETPC właśnie przyjął skargę. - Panie Marszałku kochany, skardze przeciwko Pana działaniu Trybunał w Strasburgu nadał nr 15626/17, przeszła etap formalny, będzie rozpatrywana! - napisał polityk PO na Twitterze.

d1twcvf

Podziel się opinią

Share
d1twcvf
d1twcvf
Więcej tematów