Trwa ładowanie...
urodziny
02-02-2007 11:55

Pan Józef ma 107 lat i czuje się znakomicie

Najstarszy mieszkaniec województwa lubuskiego obchodzi 107 urodziny. Józef Kowalski jest mieszkańcem domu pomocy w Tursku koło Sulęcina. Co prawda porusza się na wózku, ma słaby wzrok i słuch, jednak nadal można się z nim komunikować.

Pan Józef ma 107 lat i czuje się znakomicieŹródło: PAP, fot: Lech Muszyński
djwujub

Pan Józef jest duszą towarzystwa, zawsze otacza go spore grono współmieszkańców domu. Może też liczyć na częste odwiedziny mieszkającej w pobliżu rodziny.

Recepta najstarszego Lubuszanina na długowieczność jest prosta - mówi, że aby długo żyć, nie należy przejmować się błahostkami.

Józef Kowalski urodził się 2 lutego 1900 r. we wsi Wicyn, jeszcze jako poddany cara Mikołaja II Romanowa. Pod koniec pierwszej wojny światowej walczył z bolszewikami. Podczas ostatniej wojny światowej był w niewoli, a po niej osiedlił się w Przemysławie (Lubuskie) gdzie uprawiał rolę. Tam pochował najbliższych, a gdy zachorował, oddał ziemię państwu i zamieszkał w Tursku.

djwujub

W tamtejszym domu pomocy społecznej, obok pana Józefa mieszkają jeszcze dwie osoby, które przekroczyły setkę.(am)

Nie masz pomysłu na urodzinowy prezent? Pomyśl o zakupie zegarka. Zniżkę znajdziesz na stronie Time Trend kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

djwujub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djwujub
Więcej tematów