Trwa ładowanie...
d104tv7

Palestyńczycy zrobili nowy wyłom na granicy egipskiej

Palestyńskie bojówki dokonały
w nocy z piątku na sobotę nowego wyłomu na granicy Strefy Gazy z
Egiptem.

Share
d104tv7

###Galeria
[

]( http://wiadomosci.wp.pl/exodus-mieszkancow-autonomii-do-egiptu-6038701103370881g ) [

]( http://wiadomosci.wp.pl/exodus-mieszkancow-autonomii-do-egiptu-6038701103370881g )
Exodus Palestyńczyków do Egiptu

Jak podaje agencja Associated Press, popierani przez Hamas bojownicy buldożerami wjechali na linię graniczną, niszcząc kolejny fragment umocnień i tym samym rzucając nowe wyzwanie egipskim siłom bezpieczeństwa. Siły te w piątek wycofały się z granicy między Egiptem a Strefą Gazy, rezygnując z podejmowania dalszych prób powstrzymania lawiny ludzkiej napływającej z palestyńskiej strony przez nowe wyłomy w murze granicznym.

d104tv7

Prezydent Egiptu Hosni Mubarak w tym samym czasie wystąpił z inicjatywą zorganizowania niezwłocznego "spotkania pojednawczego" między przedstawicielami Hamasu, który kontroluje Strefę Gazy i umiarkowanego Fatahu prezydenta Mahmuda Abbasa, który ma siedzibę w Ramalli, na Zachodnim Brzegu Jordanu.

W Nowym Jorku natomiast Rada Bezpieczeństwa ONZ, obradująca w piątek drugi dzień z rzędu na temat sytuacji w Strefie Gazy, nie była w stanie podjąć żadnej decyzji w sprawie proponowanego przez Libię (przewodniczącą obecnie Radzie) projektu dokumentu na ten temat. Kraje arabskie zapowiedziały już, że jeśli USA nadal będą blokować decyzję RB ONZ, projekt zostanie wzmocniony i przedstawiony do akceptacji Zgromadzeniu Ogólnemu NZ jeszcze w tym miesiącu.

Po ustanowieniu przez Izrael 17 stycznia blokady Strefy Gazy, tysiące Palestyńczyków (mówi się o ponad 200 tys.) wtargnęły w środę na terytorium Egiptu przez przejście wybite w murze granicznym przez zamaskowanych mężczyzn i zaczęło wykupywać w Rafah i okolicy wszystko, co było w sklepach.

d104tv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d104tv7
Więcej tematów