Trwa ładowanie...

Palący program w Wielkiej Brytanii. Skutkiem zamknięcie niektórych stacji benzynowych

Przerwy w dostawach benzyny, oleju napędowego czy towarów do supermarketów - Wielka Brytania próbuje poradzić sobie poważnym problemem. Wszystko ze względu na braki kadrowe wśród kierowców.

Share
Palący program w Wielkiej Brytanii. Skutkiem zamknięcie niektórych stacji benzynowych
Palący program w Wielkiej Brytanii. Skutkiem zamknięcie niektórych stacji benzynowych Źródło: Pixabay
d39p5ck

Na zamknięcie niektórych swoich stacji benzynowych musiał zdecydować się koncern BP. W związku z brakiem kierowców niemożliwe stało się dostarczenie do punktów zarówno benzyny, jak i oleju napędowego.

Jak donosi Bloomberg, nie działają też niektóre stacje ExxonMobile przy sklepach sieci Tesco. Co więcej, zdaniem dziennikarzy, na problemy z zaopatrzeniem skarżyli się już wcześniej pracownicy sieci supermarketów.

- Zrobimy wszystko, by rozwiązać ten problem, będzie więcej egzaminów na kierowców ciężarówek - stwierdził w reakcji na doniesienia minister transportu Grant Shapps.

d39p5ck

Zobacz też: Ataki antyszczepionkowców. Jak walczyć z hejtem? Lekarz wskazuje rozwiązania

Shapps wskazał na antenie Sky News, że ze względu na wprowadzenie lockdownów, nie przeprowadzono egzaminów dla około 40 tys. kierowców. Minister zapewnił też, że brytyjski rząd "poruszy niebo i ziemię", aby poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Braki kadrowe. Winny brexit?

Jak wskazuje Bloomberg, przedstawiciele brytyjskiej branży transportowej twierdzą, że w kraju brakuje ok. 90 tys. kierowców ciężarówek.

d39p5ck

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, z Wysp wyjechało ok. 25 tys. kierowców. Proces uzyskiwania kwalifikacji przez nowych pracowników tej branży miała utrudnić pandemia COVID-19.

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39p5ck

Podziel się opinią

Share
d39p5ck
d39p5ck
Więcej tematów