Trwa ładowanie...
d1c76xv

Pakistan: znalezione zwłoki to ciało Pearla

Wyniki analiz medycznych potwierdzają, że szczątki zwłok znalezione w piątek w Karaczi są szczątkami ciała Daniela Pearla - poinformowała telewizja CNN. Dziennikarz gazety Wall Street Journal został uprowadzony 23 stycznia br. przez islamskich fundamentalistów, a następnie zamordowany w Pakistanie.

Share
d1c76xv

Telewizja CNN poinformowała, powołując się na informacje Departamentu Stanu, że zostanie przeprowadzona jeszcze analiza genetyczna, która ma ostatecznie potwierdzić wyniki badań.

Policja pakistańska poinformowała w piątek o odnalezieniu grobu ze zwłokami Pearla w biednej dzielnicy na zachodnich przedmieściach Karaczi. Ciało było złożone w dziewięciu częściach. Głowa ofiary była oddzielona od reszty ciała. Zwłoki były zwęglone.

Policja aresztowała 3 osoby podejrzane o związek z zabójstwem Pearla, których zeznania miały doprowadzić do znalezienia zwłok.

38-letni Daniel Pearl został porwany przez islamskich fundamentalistów w styczniu podczas pracy nad tekstem o skrajnych grupach islamskich. Po kilku tygodniach okazało się, że dziennikarz został zamordowany.

O porwanie i morderstwo Pearla zostały dotąd oskarżone 4 osoby. Grozi im kara śmierci. Odpowiedzialność za porwanie wzięła na siebie organizacja Narodowy Ruch Przywrócenia Pakistanowi Dumy.(miz)

d1c76xv

Podziel się opinią

Share
d1c76xv
d1c76xv
Więcej tematów