Trwa ładowanie...
d2ked9d

Pakistan. Szokujące wspomnienia pasażera, który przeżył katastrofę Airubs A320. "Słyszałem krzyki ze wszystkich stron"

Katastrofa samolotu w Pakistanie poruszyła cały świat. Airbus A320 spadł na osiedle mieszkaniowe. Zmarło 97 z 99 osób przebywających na pokładzie. Wspomnienia jednej z osób, która przeżyła, są wstrząsające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pakistan. Katastrofa samolotu Airbus A320. Zginęło 97 osób
Pakistan. Katastrofa samolotu Airbus A320. Zginęło 97 osób (PAP)
d2ked9d

Pakistan. Katastrofa samolotu A320

Według pierwszych informacji katastrofę spowodowała awaria silników. Do tragedii doszło, kiedy samolot podchodził do lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym Dźinnaha w Karaczi w Pakistanie. Wcześniej pilot informował o problemach technicznych i krążył nad lotniskiem, kilkakrotnie próbując lądować.

W katastrofie zginęło 97 osób. Przeżyły tylko dwie. Do katastrofy doszło około 14:45 czasu lokalnego. Samolot wykonywał kurs pomiędzy miastem Lahaur a Karaczi. Lot trwał około półtorej godziny. Problemy zaczęły się tuż przed podejściem do lądowania.

d2ked9d

Pakistan. Szokujące wspomnienia jednego z pasażerów

Katastrofę przeżyły dwie osoby. Wspomnienia jednej z nich są szokujące. - Widziałem tylko dym i ogień. Słyszałem krzyki ze wszystkich stron. Dzieci i dorośli. Nie widziałem żadnych ludzi, po prostu słyszałem ich wrzaski - powiedział Muhammad Zubair, którego cytuje "The Guardian".

- Rozpiąłem pas bezpieczeństwa i zobaczyłem światło. Poszedłem w tamtą stronę. Musiałem zeskoczyć z wysokości trzech metrów, aby być bezpiecznym - dodał.

Dokładne przyczyny katastrofy zbada specjalna komisja. Pierwsze doniesienia mówią o awarii silnika, ale to, co było jego przyczyną, ma być wiadome dopiero po przeprowadzeniu dochodzenia. Kilka sekund przed katastrofą pilot powiedział kontrolerom ruchu lotniczego, że stracił moc z obu silników.

d2ked9d

Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ked9d

Podziel się opinią

Share
d2ked9d
d2ked9d
Więcej tematów