Trwa ładowanie...
d21mmf9

Pakistan: prezydent Musharraf usprawiedliwia swoją politykę

Prezydent Pakistanu (AFP)
Wojskowy przywódca Pakistanu gen. Pervez Musharraf powiedział w czwartek, że rząd nadal będzie prowadzić tę samą, proamerykańską politykę, a interesy i bezpieczeństwo narodowe Pakistanu będzie traktował jako priorytet.

d21mmf9
d21mmf9

Musharraf przemawiał w związku z Dniem Solidarności Narodowej - świętem ogłoszonym przez wojskową ekipę w obliczu rosnących napięć po zamachach na World Trade Center.

Islamabad, który udzielił poparcia USA w ich konflikcie z Talibami, zyskał spore uznanie za granicą, ale w kręgach islamskich w kraju wywołał olbrzymie niezadowolenie.

Podjęliśmy decyzję mając na względzie zasadniczy interes Pakistanu. Nie możemy żyć w izolacji - argumentował generał, sprawujący władzę od zamachu stanu w październiku 1999 r.

Prezydent przekonywał także, że Pakistan, popierając USA, nie dopuścił się zdrady islamu, o co oskarża go część sunnickiego duchowieństwa.

Nie wolno tworzyć obrazu sytuacji, według którego po ostatnich zamachach terrorystycznych w USA światowa opinia jest przeciwna jakiemukolwiek krajowi muzułmańskiemu, włączając w to Afganistan. W rzeczywistości jest ona przeciwko terroryzmowi - mówił. (jask)

d21mmf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21mmf9
Więcej tematów