Trwa ładowanie...

Wyzwalał Chersoń. Na kolanach witała go babcia

Kolejne wyjątkowe nagranie z Chersonia trafiło do sieci. Tym razem uchwycono na nim mieszkankę tego miasta i jej wnuka. Kobieta, widząc go w mundurze, upadła na kolana i zalała się łzami.

Babcia na kolanach witała w Chersoniu swojego wnuka żołnierza.Babcia na kolanach witała w Chersoniu swojego wnuka żołnierza.Źródło: Twitter
dwuxur6
dwuxur6

Od kilkunastu godzin sieć i media społecznościowe zalewają filmy i zdjęcia, które pokazują radość Ukraińców po wyzwoleniu Chersonia z rąk Rosjan. W mieście, w którym od czasu wybuchu wojny został zaledwie co czwarty mieszkaniec, świętowano także na ulicach.

Babcia wita wnuka na kolanach

Jednym z najbardziej wzruszających nagrań jest to dotyczące starszej kobiety i jej wnuczka. Mężczyzna brał udział w odbijaniu Chersonia. Gdy pojawił się przed podwórkiem swojej babci, ta wyszła przed bramę i upadła na kolana.

Mężczyzna podbiegł do kobiety i mocno ją przytulił. W tle słychać głośny płacz babci żołnierza.

Innym ciekawym nagraniem jest to, na którym jeden z wojskowych w Chersoniu pokazuje starszej kobiecie nagrania i zdjęcia dokumentujące straty, jakich w okolicy doświadczyli Rosjanie. "O, jak pięknie" - kobieta co chwilę zachwyca się sukcesami ukraińskich żołnierzy i stratami wojskowych Kremla.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

dwuxur6

Powitania ukraińskich żołnierzy miały miejsce niemal we wszystkich wyzwalanych miejscowościach obwodu chersońskiego. Zdarzały się też takie, które miały miejsce w kuchni - przy zastawionych stołach.

Chersoń próbuje wrócić do życia

W Chersoniu, mimo wyzwolenia, sytuacja pozostaje trudna. Szczególnie jeśli chodzi o zaopatrzenie. W wyzwolonym spod okupacji rosyjskiej mieście brakuje żywności, wody i leków, ale do miasta zaczyna przybywać pomoc humanitarna - powiedział w sobotę w ukraińskiej telewizji państwowej doradca mera Chersonia Roman Hołownja.

Do wróciły i przystąpiły do działania władze miejskie i obwodowe, policja oraz Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. W mieście wprowadzono godzinę policyjną.

Pobudka w ukraińskim stylu. Deszcz rakiet uderzył w Rosjan pod Chersoniem

Źródło: Twitter, PAP, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dwuxur6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dwuxur6
Więcej tematów