Trwa ładowanie...
d11fyk2

Ozdoby świąteczne możemy kupić w... areszcie

Serwetki na wielkanocny stół, ręcznie
malowane kartki świąteczne, szkatułki, obrazki, rzeźby można kupić
na Świątecznym Kiermaszu Twórczości Więziennej w Katowicach.

d11fyk2

Kiermasz organizowany jest w okresie przedświątecznym już po raz trzynasty. Osadzeni haftują, rzeźbią i malują w ramach zajęć terapeutycznych. Ci, którzy biorą w niej udział, mają większe szanse na przepustkę, ale - jak podkreślają wychowawcy - wielu robi to z autentycznej potrzeby.

Tematyka prac jest dowolna - na serwetkach dominują wzory nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. Za komplet serwetek z haftem richelieu trzeba zapłacić 20 zł, za pojedyncze - od 5 do kilkunastu zł. Obrazki przedstawiające m.in. Jezusa Chrystusa, Jana Pawła II, czy wiejskie chaty, kosztują 20-30 zł, podobnie jak szkatułki.

Zakupy w areszcie może robić każdy, ale musi się wcześniej wylegitymować u strażnika.

Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na zakup materiałów do dalszej terapii oraz materiałów do produkcji zabawek i pomocy dydaktycznych, które osadzeni robią dla dzieci z przedszkola integracyjnego w Dąbrowie Górniczej.

Bardzo brakuje nam materiałów. Bylibyśmy wdzięczni zakładom stolarskim, drukarniom, za niepotrzebne odpady - podkreślił wychowawca w Areszcie Śledczym w Katowicach podporucznik Marek Baran. (iza)

d11fyk2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11fyk2
Więcej tematów