Trwa ładowanie...
dxu1gep

Owsiak odpowiada na rewelacje "Gazety Polskiej"

"Owsiak ma powiązania z WSI" - napisał prawicowy tygodnik. Szef WOŚP nie wytrzymał i skomentował artykuł w mocnych słowach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
owsiak
owsiak (East News, Fot: Jan Bielecki)
dxu1gep

"Dzięki dla Gazety Polskiej, Ja jestem w WSI, Ty jesteś w WSI, On/Ona/Ono jest w WSI, My jesteśmy w WSI, Wy jesteście w WSI, Oni są w WSI, i dokładam: Wołacz O! Wszyscy są w WSI! " - pisze na swoim profilu Jerzy Owsiak, odpowiadając na rewelacje "Gazety Polskiej".

W najnowszym numerze gazeta napisała, że od lat Owsiaka łączy "tajemnicza nić" z interesami lobby Wojskowych Służb Informacyjnych. "Jej istnienie ujawnia się zawsze, gdy interesy tego lobby są poważnie zagrożone, a sięga czasów, gdy Owsiak był pracownikiem firmy Carpatia, której interesy były przykrywką dla działalności" - czytamy. Dlatego Owsiak miał wystąpić w obronie odchodzących generałów, którzy "w końcówce PRL-u i wczesnej IIRP doprowadzili wojsko do totalnej degradacji".

dxu1gep

"To podobna mantra do mantry wymodelowanej w „Uchu Prezesa” przez kabaretową panią Premier, mówiącą o kondycji Polaków. Wszyscy, dosłownie wszyscy, mieliśmy, mamy lub będziemy mieli coś wspólnego z WSI" - komentuje Owiak. Napisał, że artykuł kompletnie by olał, gdyby nie jeden ogromny plus. "Otóż myślałem już, że mój apel do pani Prezydentowej RP w sprawie kondycji naszej armii mało kogo zainteresuje, bo nie spotkał się z jakimś szczególnie dużym odzewem. Tymczasem to 'szaleństwo' rozbrajania naszego kraju trwa nadal, czego dowodem jest chociażby wycofanie się z Eurokorpusu. A tu taka niespodzianka!" - kontynuuje.

Informacje gazety nazywa stekiem bzdur.

"Z jeszcze większym podziwem patrzę na wielu generałów i oficerów Wojska Polskiego, którzy odeszli z armii posiadając ogromne doświadczenie, umiejętności i wielką pasję do tego zawodu. Nie tylko ja ten żal wyrażam. Słucham rozmów, wypowiedzi i obaw w podobnym tonie wyrażanych przez Polaków, partie polityczne i pojedynczych polityków z każdej strony! Jeżeli Gazeta Polska nazywa tych ludzi „trepami”, to jest to po prostu obrzydliwe" - pisze Owsiak.

Na koniec Owsiak dodaje: "Oby spokojne niebo rozpościerało się nad dziennikarzami Gazety Polskiej, których prawdziwy patriotyzm, w moich oczach, wyraża się tylko patriotyczną naklejką na kiju bejsbolowym" (zachowana oryginalna pisownia we wpisach Jurka Owsiaka).

dxu1gep

Owsiak pisze do Agaty Dudy

18 marca Owsiak opublikował na swoim facebookowym profilu list do Agaty Dudy, w którym poprosił ją o zabranie głosu w sprawie, która go niepokoi. Mowa o sytuacji w polskiej armii – odejściach żołnierzy. Tłumaczył wówczas w Radiu Zet, że odchodzenie z armii tak dużej liczby generałów nie jest według niego normalne, więc prezydent powinien reagować na pytania społeczeństwa czy ekspertów. Z tego powodu właśnie, jak zaznaczył Owsiak, poprosił żonę Dudy o reakcję i wsparcie dla męża.

Podkreślił, że gdyby z WOŚP odeszło kilka osób, pojawiłby się ogromny problem. Powiedział, że rozmawiał z byłym dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych Mirosławem Różańskim. Stwierdził, że jest on rozsądny, nieowładnięty jakąś ideologią. - To nie jest żołnierz paradny tylko od tego, by założyć ładny mundur wojskowy, tak jak to było w PRL. Dziś wojskowi są świetnie przeszkoleni, inwestuje się w nich ogromne pieniądze – dodał Owsiak.

dxu1gep

Podziel się opinią

Share
dxu1gep
dxu1gep
Więcej tematów