Trwa ładowanie...

Owsiak kontra Pawłowicz. Ogromne emocje na sali rozpraw

Po raz kolejny na sali sądowej spotkali się Krystyna Pawłowicz i Jurek Owsiak. To posłanka wytoczyła pozew twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chodzi o ogłoszony w 2014 r. w internecie konkurs na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK". Nie obyło się bez emocji. Owsiak musiał przepraszać nawet za swoje zachowanie.

Share
Owsiak kontra Pawłowicz. Ogromne emocje na sali rozpraw
Źródło: East News
d480no2

To, że Owsiakowi i Pawłowicz nie po drodze w swoich poglądach, nie jest tajemnicą. W sądzie są trzy sprawy cywilne, z których jedna już się skończyła, ale będzie odwołanie. Druga rozpoczęła się w czwartek.

Pozew jest powiązany z konkursem oraz utworzeniem profilu "Ruch Wypier... Krystyny Pawłowicz w Kosmos", który powstał w internecie w 2014 roku. Według posłanki to Owsiak jest inspiratorem powstania tego "Ruchu". On natomiast przekonuje, że konkurs zorganizował, "gdy strona działała już parę miesięcy". - Uznaliśmy, że wypowiedzi pani poseł są kosmiczne. Mówiliśmy: Krystyna, wróć na ziemię. To miało być z humorem, nie miało nikogo obrażać - mówił Owsiak.

Dodał także, że to nie on był założycielem ani autorem tej strony.

d480no2

- Hejt pod moim adresem łączę z działaniami pana Owsiaka, na którego wypowiedzi hejtujący się powołują - mówiła w sądzie Krystyna Pawłowicz. Uważa także, że Owsiak ma na jej punkcie fobię. Domaga się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 50 tys. zł.

Rozprawie towarzyszyły ogromne emocje. Jerzy Owsiak nie mógł opanować zdenerwowania i podnosił głos, a nawet uderzał ręką o pulpit, przy którym zeznawał. Sędzia musiał zwracać mu uwagę a ten przepraszać.

Owsiak przyszedł do sądu w koszulce z napisem "Konstytucja" i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w 2011 r. - Pani Pawłowicz dziś zamieściła w internecie wpis, w którym taki order nazwała śmieciem. Jak można w ten sposób mówić? - krzyczał. Sędzia Krzysztof Świderski prosił o zachowanie spokoju. - To są emocje obywatela RP. Jestem człowiekiem, który zawsze stawał w obronie Polaków kontynuował Owsiak.

d480no2

"Sąd dwukrotnie zwracał J.Owsiakowi uwagę, by nie krzyczał do Sądu i uspokoił się, proponując nawet przerwą dla niego" - napisała na Twitterze po rozprawie Pawłowicz.

Jeden pozew z Krystyną Pawłowicz Owsiak już przegrał. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok ws. Jurka Owsiaka i Krystyny Pawłowicz. Chodzi o słowa pomysłodawcy WOŚP na Przystanku Woodstock w 2017 roku. - Niech pani spróbuje seksu. Poczuje panie motyle w brzuchu, rozluźnione plecy – mówił Owsiak.

Sąd zdecydował, że Jerzy Owsiak ma przeprosić Krystynę Pawłowicz oraz zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny. Twórca WOŚP zapowiedział odwołanie.

d480no2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d480no2
d480no2
Więcej tematów