Trwa ładowanie...
d1ngm2v

Owen Smith: potrzebne kolejne referendum ws. warunków Brexitu

• Smith kandyduje na stanowisko szefa laburzystów
• W referendum Brytyjczycy mieliby się wypowiedzieć nt. umowy Londyn-UE
• 23 czerwca prawie 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem z UE
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Owen Smith: potrzebne kolejne referendum ws. warunków Brexitu
(PAP/EPA, Fot: HANNAH MCKAY)
d1ngm2v

Pretendent do stanowiska przewodniczącego opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy Owen Smith opowiedział się za jeszcze jednym referendum, w którym Brytyjczycy wypowiedzieliby się na temat ewentualnej umowy zawartej między Londynem a UE w sprawie Brexitu.

Smith, który w środę poinformował, że będzie ubiegał się o stanowisko szefa laburzystów, w wywiadzie dla czwartkowego "Guardiana" oznajmił, że wielu ludzi zostało "wprowadzonych w błąd" przed czerwcowym referendum.

Polityk wyraził opinię, że Partia Pracy powinna w sposób rozsądny i dojrzały przedstawić konsekwencje referendum z 23 czerwca, w którym prawie 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem z UE.

d1ngm2v

- Sądzę, że jest wiele osób, które głosowały w dobrej wierze za Brexitem i uważają, że to będzie dobre dla ich rodzin i społeczności, i szanuję je za podjęcie takiej decyzji - oświadczył Smith. Jak jednak dodał, wielu ludzi mówi sobie teraz, że "nie była to dobra decyzja" i jest "wściekłych, że wyraźnie zostali wprowadzeni w błąd przez kampanię na rzecz Brexitu".

Podkreślił, że opinia publiczna chce wiedzieć, jaka umowa zostanie zawarta w sprawie Brexitu i "powinna być jej dana kolejna szansa". - To oznacza drugie referendum lub wybory, kiedy warunki będą już znane - ocenił Smith.

Smith to drugi po Angeli Eagle konkurent obecnego lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna w przyspieszonych wyborach partyjnych. W rozmowie z "Guardianem" Smith wyraził przekonanie, że sytuacja byłaby bardziej klarowna i jednoznaczna, gdyby do rywalizacji z Corbynem stanęła tylko jedna osoba.

d1ngm2v

Podziel się opinią

Share
d1ngm2v
d1ngm2v
Więcej tematów