Trwa ładowanie...
d34anl5

Otwarcie granic od 13 czerwca. Polska otwiera granice. Jak będą wyglądać kontrole?

Od 13 czerwca 2020 nastąpiło otwarcie granic Polski z krajami UE. Oznacza to, że wracający do kraju Polacy nie będą musieli już przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Również obywatele innych krajów UE będą mogli bez problemu wjeżdżać do Polski. Jednocześnie zniesiono wprowadzone w marcu tymczasowe kontrole graniczne na granicach wewnętrznych UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska. Od 13 czerwca otwarcie granic z UE
Polska. Od 13 czerwca otwarcie granic z UE (Getty Images)
d34anl5

Otwarcie granic wewnętrznych z krajami UE. Kontrole tylko wyrywkowe

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywróciła pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Kontrole na granicy będą teraz odbywać się tylko wyrywkowo – tak, jak przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.

Otwarcie granic. Koniec obowiązkowej kwarantanny

Polacy przyjeżdżający do kraju nie będą już musieli przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Z kolei podróżni z innych krajów Unii Europejskiej będą mogli również swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z Polski, bez konieczności odbywania kwarantanny.

d34anl5

"Podjęliśmy decyzję o otwarciu granic. Od 13 czerwca granice będą otwarte dla państw Unii Europejskiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Ograniczamy decyzję na razie do państw UE. Potrzebne są nam jak najszybciej kontakty z tymi krajami, żeby powróciły do poprzedniego stanu" – dodał premier.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Leszkowi Millerowi. "Takiej starości się boję"

d34anl5

Podziel się opinią

Share
d34anl5
d34anl5
Więcej tematów