Trwa ładowanie...
d1lj5rh

Otwarcie galerii. Od kiedy będzie można robić zakupy w galeriach handlowych?

Otwarcie galerii - od kiedy będzie można zrobić zakupy? Rząd zdecydował się na poluzowanie obostrzeń dotyczących zamknięcia galerii handlowych. Te otwarte zostaną już w sobotę 28 listopada.
Share
Otwarcie galerii handlowych - kiedy?
Otwarcie galerii handlowych - kiedy?Źródło: Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska
d1lj5rh

Od kiedy otwarte galerie handlowe

Kilka tygodni temu rząd zdecydował się na zamknięcie galerii handlowych. Było to spowodowane wzrostami zakażeń koronawirusem. Zamknięcie miało ograniczyć ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV2. Rząd jednak zmienił zdanie i zdecydował się na otwarcie galerii handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym. Od kiedy otwarte galerie handlowe?

Zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów galerie handlowe otwarte zostaną od soboty 28 listopada. Galerie handlowe zostaną otwarte przy zachowaniu wysokiego reżimu sanitarnego - obwieścił premier Mateusz Morawiecki. Na mocy decyzji w sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób.

d1lj5rh

Galerie handlowe - od kiedy otwarte?

- Zdecydowaliśmy, że od najbliższej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - oznajmił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej. Jak zaznaczył, w sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie 1 os. na 15 m2.

Rada Ministrów przyjęła dzisiaj rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów zw. z wystąpieniem stanu epidemii, zakładające otwarcie od najbliższej soboty, 28 listopada sklepów w galeriach i parkach handlowych, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rozporządzenie zostało przyjęte w trybie obiegowym. "Od dnia 28 listopada 2020 r. zakłada się przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw, w ścisłym reżimie sanitarnym. W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie 1 os. na 15 m2" - czytamy w uzasadnieniu.

d1lj5rh

Koronawirus w Polsce. Burza wokół Stadionu Narodowego. Cezary Tomczyk: to sytuacja niebywała

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lj5rh

Podziel się opinią

Share
d1lj5rh
d1lj5rh
Więcej tematów