Trwa ładowanie...

Oto najniebezpieczniejsze dzielnice Warszawy

W ubiegłym roku warszawska policja odnotowała 57,3 tys. przestępstw, o 1,7% mniej niż rok wcześniej - informuje "Życie Warszawy".

Oto najniebezpieczniejsze dzielnice WarszawyŹródło: WP.PL, fot: Paulina Matysiak
d1w0wmj
d1w0wmj

Wykrywalność przestępstw wyniosła 46,3 proc. Zatrzymano 28% przestępców, co dziesiąty z nich nie ukończył 17. roku życia. Codziennie w stolicy dochodzi do 160 przestępstw.

Gazeta dotarła do danych policji wskazujących, gdzie przestępcy atakowali najczęściej w ubiegłym roku. Najniebezpieczniej było w Śródmieściu, na Mokotowie i Pradze-Południe. Najbezpieczniej zaś w Wesołej, Rembertowie i Ursusie. W Śródmieściu minimum raz w tygodniu dochodziło do dużej bójki, codziennie zgłaszano też dziesięć kradzieży. W Wesołej policja odnotowała w całym roku jedną bójkę, a kradzież mieszkańcy zgłaszali góra co drugi dzień. Do napadów z bronią najczęściej dochodziło na obu Pragach oraz Mokotowie. Wolne od uzbrojonych bandytów były tylko Wesoła, Ursus, Włochy i Żoliborz.

W ubiegłym roku odnotowano w stolicy 30 napadów na banki, w większości na Pradze-Północ i Pradze-Południe.

d1w0wmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w0wmj
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj