Trwa ładowanie...

Oszust udający policjanta ukradł 30 tys. zł mieszkance Konina. Policja opublikowała jego wizerunek

74-letnia mieszkanka Konina nie tylko oddała oszustowi wszystkie oszczędności, ale nawet wzięła kredyt na 8 tys. zł.

Oszust udający policjanta ukradł 30 tys. zł mieszkance Konina. Policja opublikowała jego wizerunekŹródło: KMP w Koninie
d1ps8ls
d1ps8ls

Mimo apeli policjantów, cały czas zdarzają się starsze osoby, które dają się nabrać oszustom działającymi metodami „na wnuczka” lub „na policjanta”. Kolejną ofiarą okazała się 74-letnia mieszkanka Konina.

- 19 sierpnia zadzwonił do niej telefon od rzekomej kuzynki, która potrzebowała 30 tys. zł na notariusza. Dalszy scenariusz był już dokładnie taki sam jak zwykle. Tuż po rzekomej kuzynce zadzwonił fałszywy policjant z informacją, że w Koninie działa oszustka, a policjanci starają się ją zatrzymać. Z związku z tym poprosił o przekazanie pieniędzy ściśle według instrukcji – relacjonuje Marcin Jankowski, oficer prasowy konińskiej policji.

Kobieta nie tylko wypłaciła z konta 10 tys. zł oszczędności, ale wzięła też 8 tys. zł kredytu. Całą sumę przekazała obcemu mężczyźnie tuż obok banku na ul. 3 Maja, dzięki czemu oszusta zarejestrowała kamera monitoringu.

Konińska policja właśnie opublikowała wizerunek mężczyzny, prosząc o kontakt osoby, które go rozpoznają. Ktokolwiek posiada najmniejsze informacje na temat tego mężczyzny lub zdarzenia proszony jest o kontakt z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu (63) 247-25-37, z Wydziałem Kryminalnym konińskiej komendy (63) 247-25-00. Można też zadzwonić pod całodobowy numer telefonu 997. Policjanci zapewniają anonimowość.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1ps8ls
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ps8ls
Więcej tematów