Trwa ładowanie...

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze "na żołnierza WOT"

W Zabrzu oszust próbował wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Rzekomo na zrobienie zakupów. Na szczęście kobieta zorientowała się, że nie ma do czynienia z żołnierzem Obrony Terytorialnej i powiadomiła służby.

Share
Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze "na żołnierza WOT"Źródło: SPL/East News, fot: GERARD/REPORTER
d4ine1f

Rzecznik WOT ppłk Marek Pietrzak przekazał, że kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje.

- Wszyscy kombatanci, którzy są pod moją opieką wiedzą, że tylko ja mogę kontaktować się z nimi w sprawach związanych z zakupami i dostarczeniem żywności - podkreśla Daria Czarnecka, koordynator ds. wsparcia dystrybucji w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Seniorzy, którym pomagają żołnierze WOT podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza to kombatanci i osoby starsze objęte bezpośrednią opieką koordynatora z brygady. Żołnierze WOT zareagowali już i poinformowali seniorów o zasadach nieprzekazywania pieniędzy nikomu poza żołnierzami WOT. Druga to osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritas. Osoby te otrzymują wsparcie w postaci paczek żywnościowych. Im dodatkowych zakupów żołnierze WOT robić nie mogą.

d4ine1f

Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą obecnie ogólnopolską akcję "Odporna wiosna". W jej ramach dostarczają żywność i leki służbom sanitarnym. Współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem. Swoją pomoc oferują osobom starszym i przebywającym na kwarantannie.

Zobacz także: Braki sprzętu w szpitalach. "Nie obchodzi mnie skąd, mam go dostać"

"Terytorialsi" przypominają, żeżołnierze WOT wyróżniają się następującymi detalami: na lewym ramieniu oznaką „Polski Walczącej” wraz z mottem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Noszą oliwkowy beret i mundur żołnierza Wojska Polskiego. Tożsamość żołnierzy WOT można również potwierdzić książeczką wojskową z nazwiskiem i zdjęciem żołnierza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4ine1f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ine1f
d4ine1f
Więcej tematów