Trwa ładowanie...
d1sje14

Oszukali kobiety na prawie pół miliona złotych. Działali na portalach randkowych

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn z Nigerii, którzy wyłudzali pieniądze od kobiet poznanych na portalach randkowych w internecie. Na razie wiadomo o siedmiu poszkodowanych kobietach oszukanych na ponad 400 tys. zł, ale sprawa jest rozwojowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawcy oszukali co najmniej 7 kobiet na sumę ok. 420 tys. zł
Sprawcy oszukali co najmniej 7 kobiet na sumę ok. 420 tys. zł (Policja)
d1sje14

O sprawie poinformowała w sobotę Komenda Stołeczna Policji w Warszawie. Oszuści kontaktowali się z samotnymi kobietami za pośrednictwem internetowych portali randkowych. Przedstawiali się jako amerykańscy żołnierze, lekarze z Syrii czy pracownicy platform wiertniczych. Podczas wirtualnych spotkań przekonywali pokrzywdzone kobiety do przekazywania pieniędzy pod pretekstem szybkiego spotkania osobistego i wspólnej przyszłości. Działali w ten sposób od kilku lat i oszukali przynajmniej 7 kobiet, od których udało im się wyłudzić 420 tys. zł.

- Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy, pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet - powiedział Wirtualnej Polsce nadkom. Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy do walki z cyberprzestępczością KSP oraz Straży Granicznej. Są to obywatele Nigerii. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej z Jeleniej Góry przeszukali w związku z tą sprawą kilka mieszkań na terenie Wrocławia. Zabezpieczyli tam nośniki danych i dokumentację bankową, które mogą świadczyć o tym, że oszukanych w ten sposób kobiet może być znacznie więcej.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Nigeryjczykom śledczy postawili zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

d1sje14

Zobacz także: Sławomir Nitras o incydencie przed resortem zdrowia: przekonałem wiceministra Cieszyńskiego, różnymi metodami

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sje14

Podziel się opinią

Share

d1sje14

d1sje14
Więcej tematów