Trwa ładowanie...
d128gi5

Oszukał ponad 1000 firm podając się za przedstawiciela fikcyjnej instytucji

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał nawet do tysiąca firm. Prowadzący śledztwo apelują do pokrzywdzonych, by zgłosili się na policję lub do prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszukał ponad 1000 firm podając się za przedstawiciela fikcyjnej instytucji
(Policja, Fot: KWP w Poznaniu)
d128gi5

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa i wyłudzenie pieniędzy od licznych podmiotów gospodarczych działających na terenie całego kraju. Podejrzany to 28-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawca wyszukiwał różnego rodzaju podmioty gospodarcze, a następnie podszywając się pod rzekomą Ogólnopolską Ewidencję Działalności Gospodarczej, wysyłał wezwania do zapłaty za wpis do rejestru. Każde wezwanie opiewało na kwotę około 120 złotych.

Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna miał rozesłać kilkadziesiąt tysięcy tego typu wezwań. Firm, które zostały pokrzywdzone w wyniku tego przestępczego procederu, może być na nawet około 1000.

d128gi5

28-latek był poszukiwany listem gończym przez sądy i prokuratury na terenie kraju za wcześniejsze przestępstwa. Za oszustwa, o które obecnie jest podejrzany, zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policja i prokuratura, które w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, proszą pokrzywdzonych, którzy do tej pory nie powiadomili organów ściągania o przestępstwach zaistniałych w podobnych okolicznościach na ich szkodę, o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji, celem zawiadomienia o przestępstwie i przesłania materiałów do Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto lub Prokuratury Rejonowej Wrocław - Stare Miasto.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów