Trwa ładowanie...
d44uxyt

Oszczędna Gersdorf. Odkłada 20 tys. zł miesięcznie

Znamy szczegóły oświadczenia majątkowego, które I prezes Sądu Najwyższego złożyła prezydentowi na początku sierpnia. Wynika z niego, że w osiem miesięcy Małgorzata Gersdorf zdołała zaoszczędzić 163 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
I prezes Sadu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w osiem miesięcy zaoszczędziła 163 tys. zł
I prezes Sadu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w osiem miesięcy zaoszczędziła 163 tys. zł (PAP, Fot: Rafał Guz)
d44uxyt

Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenia majątkowe, jak gdyby przeszła w stan spoczynku. Jak sama wyjaśniała zrobiła to "ze względu na przyjętą przez Andrzeja Dudę interpelację". Deklaracja przedstawia informacje o jej stanie majątkowym. "Fakt" przedstawił jego szczegóły. W ciągu ośmiu miesięcy oszczędności I prezes Sądu Najwyższego wzrosły o 163 tys. zł.

To oznacza, że Gersdorf co miesiąc odkłada 20 tys. zł. Jej dochody są całkiem spore. Ponad 8 tys. otrzymała w ramach diety z Krajowej Rady Sądownictwa. 83 tys. zł dostała z Uniwersytetu Warszawskiego plus 17 tys. honorariów. W sumie I prezes Sądu Najwyższego ma na swoim koncie ponad 600 tys. zł, a także 2,3 mln zł w funduszach obligacyjnych i inwestycyjnych.

W poprzednim oświadczeniu majątkowym za 2017 r. mogliśmy przeczytać, że Gersdorf zaoszczędziła 250 tys. zł. Jest też współwłaścicielką prawie 60 m. mieszkania. Ma również kilka działek, łąkę i prawie kilogram złota inwestycyjnego. Dorobiła się też blisko 60 tys. zł z tytułu praw autorskich za prawnicze publikacje.

d44uxyt

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44uxyt

Podziel się opinią

Share
d44uxyt
d44uxyt
Więcej tematów