Trwa ładowanie...
d4c4gy8

Gersdorf uznała stan spoczynku? Złożyła drugie oświadczenie majątkowe na ręce prezydenta

Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe, jakby przeszła w stan spoczynku. Dokument został przekazany prezydentowi 2 sierpnia. Wyjaśniła w nim, że składa oświadczenie "ze względu na przyjętą przez Andrzeja Dudę interpretację".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe
Prof. Małgorzata Gersdorf złożyła oświadczenie majątkowe (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d4c4gy8

O złożeniu oświadczenie majątkowego przez prof. Małgorzatę Gersdorf poinformowała "Rzeczpospolita". Może z niego wynikać, że Prezes Sądu Najwyższego uznała swój stan spoczynku.

"Złożyłam oświadczenie majątkowe wymagane od sędziów przechodzących w stan spoczynku z ostrożności, by nie przyszło nikomu na myśl wszczęcie przeciwko mnie postępowania dyscyplinarnego" - czytamy w dokumencie. Oświadczenie przedstawia informacje o jej stanie majątkowym na dzień 3 lipca 2018 roku.

Złożenie oświadczenia potwierdził Paweł Mucha

"To jej postępowanie jeszcze raz wskazuje na dwuznaczne zachowanie kierownictwa SN, ale też na wątpliwości samej prof. Gersdorf" - tłumaczą prawnicy. Dokument może dowodzić, że "prezes Gersdorf obawia się skutków niezastosowania się do obowiązującego prawa".

d4c4gy8

"Profesor złożyła oświadczenie majątkowe wymagane od sędziów przechodzących w stan spoczynku, czym potwierdza ten fakt. Dla prezydenta i kancelarii było to oczywiste, gdyż nastąpiło z mocy prawa" - powiedział "RZ" Paweł Mucha, zastępca szefa kancelarii prezydenta.

Zgodnie z ustawą o SN z 4 lipca tego roku prof. Gersdorf przeszła w stan spoczynku.

Kilka dni temu prof. Gersdorf zapewniała, że jest I Prezesem Sądu Najwyższego. Formalnie sprawuję funkcję do 2020 roku. Nie wiem, czy będzie mi dane sprawować tę funkcję - powiedziała prof. Małgorzata Gersdorf w TVN24. Dodała, że ustawa nie może zmienić konstytucji w tym zakresie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c4gy8

Podziel się opinią

Share

d4c4gy8

d4c4gy8
Więcej tematów