Trwa ładowanie...
d1aovmy

Oświęcim. Miał namawiać nieletnią do stosunku. Grożą mu dwa lata więzienia

Prokuratura zarzuciła księdzu Szymonowi Cz. złożenie propozycji obcowania płciowego dziewczynce w wieku poniżej 15 lat. Do zdarzenia miło dojść w Oświęcimiu. Ksiądz został zwolniony z parafii oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświęcim. 32-letni ksiądz miał proponować nieletniej seks. Został zwolniony z parafii.
Oświęcim. 32-letni ksiądz miał proponować nieletniej seks. Został zwolniony z parafii. (123RF)
d1aovmy

Informację o zwolnieniu księdza Szymona Cz. z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięciu od pracy z dziećmi podała we wtorek diecezja Bielsko-Żywiecka.

Oświęcim. 32-latek z zarzutami

Kuria miała też zaproponować pomoc rodzinie pokrzywdzonej dziewczynki. Miał z nimi skontaktować się Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

d1aovmy

Jak podaje radio RMF FM, o postawieniu zarzutów poinformowała we wtorek Prokuratura Regionalna w Oświęcimiu. 32-latkowi przedstawiono zarzut złożenia propozycji obcowania płciowego dziewczynce poniżej 15 lat, o czym powiadomił ojciec dziecka.

Czytaj też: Krzysztof L. miał odurzyć i wykorzystać 16-latka. Zostanie usunięty z kapłaństwa

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Oświęcim. Kuria potwierdza: to ksiądz

O tym, że jest to osoba duchowna a zarazem katecheta uczący w szkole, miał poinformować lokalny portal faktyoswiecim.pl. Prokuratura tej informacji nie chciała potwierdzić.

d1aovmy

Szerszej informacji udzieliła jednak kuria diecezji Bielsko-Żywieckiej. Czytamy w nim, że: "w związku z wpłynięciem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona Cz., prokuratura podjęła stosowane działania, o czym poinformowała kurię diecezjalną w piśmie otrzymanym 19 lutego br." - pisze dyrektor centrum medialnego kurii, ks. Mateusz Kierczak.

Czytaj także: Oświęcim. Opiekunki z zarzutami. Miały znęcać się nad dziećmi

Oświęcim. Ksiądz zwolniony z parafii

Jak dodaje, ksiadz Szymon Cz. został przez Biskupa Bielsko-Żywieckiego zwolniony z parafii, "odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi". Wikariusz ma pozostać w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury.

d1aovmy

Ksiądz Kierczak podkreśla też, że w trosce o dobro osób, których dotyczy śledztwo, dalszych informacji w sprawie będzie udzielała prokuratura w Oświęcimiu.

Oświęcim. Ksiądz z zarzutami

Jak informuje prokurator Mariusz Słomka, 32-latek usłyszał zarzut składania propozycji obcowania płciowego osobie małoletniej poniżej 15 lat. Może za to grozić do dwóch lat więzienia.

Wobec księdza Szymona Cz. zastosowano nadzór policyjny. Nie może zbliżać się do dziewczynki, nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci.

Źródło: RMF FM

Czytaj również: Oświęcim. Pijany kierowca uciekał pieszo z miejsca wypadku. "Zatrzymało go" drzewo

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1aovmy

Podziel się opinią

Share
d1aovmy
d1aovmy
Więcej tematów