Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie dla linii lotniczych. "Możliwy atak"

Europejska agencja kontroli ruchu lotniczego Eurocontrol ostrzegła linie lotnicze, aby zwiększyły czujność w rejonie wschodniej części Morza Śródziemnego. Powodem jest możliwy atak z powietrza na cele w Syrii w ciągu najbliższych 72 godzin.

Share
Ostrzeżenie dla linii lotniczych. "Możliwy atak"
Źródło: East News
d4csr1f

Podczas ataku mogą zostać użyte pociski rakietowe powietrze - ziemia oraz rakiety samosterujące, które mogą zagrozić przelatującym samolotom pasażerskim. Może dojść do przerwania lub zakłócania łączności radiowej - czytamy w komunikacie.

Eurocontrol powołał się na dokument Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Lotniczego.

d4csr1f

Regulatorzy lotnictwa między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech wydali ostrzeżenia, aby omijać obszar Syrii i uważać na sygnały alarmowe. Ma to związek z możliwością ataku z powietrza na cele w Syrii w ciągu najbliższych 72 godzin.

Prezydent USA Donald Trump i zachodni sojusznicy dyskutują o ewentualnych działaniach militarnych mających na celu ukaranie prezydenta Syrii Baszara Assada za użycie broni chemicznej na zbuntowane miasto, które długo sprzeciwiało się rządowym siłom.

"Wiele ofiar, w tym kobiety i dzieci, w bezmyślnym CHEMICZNYM ataku w Syrii. Obszar zbrodni jest odcięty od świata przez syryjską armię. Prezydent Putin, Rosja i Iran są odpowiedzialne za wspieranie Bydlaka Asada. Muszą zapłacić wysoką cenę" - zapowiedział amerykański prezydent w swoim wpisie na Twitterze.

Atak bronią chemiczną w Dumie na przedmieściach kontrolowanych przez resztki bojowników rebelii zgładził co najmniej 42 osoby. Sieć obiegły zdjęcia i nagrania uduszonych dzieci, leżących wszędzie zwłok, a do tego opowieści świadków o przepełnionych szpitalach i ofiarach, których nie ma gdzie pochować. Zarówno Rosja, jak i syryjski reżim Baszara al Asada zaprzeczają, by broń chemiczna została użyta w bombardowaniu obleganego przez nich od lat rejonu. Ale zdjęcia - na których widać używane przez syryjskie siły żółte kanistry na gaz - mówią coś innego.

d4csr1f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Paweł Deresz: program obchodów jest szokujący

d4csr1f

Podziel się opinią

Share
d4csr1f
d4csr1f
Więcej tematów