Trwa ładowanie...
d1176ie

Ostrzeżenia przed burzami dla trzech województw. Już grzmi

Upały wciąż nie odpuszczają. IMGW ostrzega przed nimi mieszkańców 10 województw. Dla trzech województw wydano ostrzeżenie przed silnymi burzami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenia przed burzami dla trzech województw. Już grzmi
(Fotolia)
d1176ie

Fala afrykańskich upałów wciąż jest nad Polską. Wysokie temperatury dają się nam we znaki. Niestety, groźne są także gwałtowne burze. W nocy ze środy na czwartek mogą dać się we znaki mieszkańoom Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.

Dla tych trzech województw IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem. Po godzinie 20 grzmiało już w południowo-wschodniej części woj. małopolskiego, oraz na Podkarpaciu. Burzowy front przesuwa się na północny-wschód i daje się już także we znaki mieszkańcom Lubelszczyzny.

   Pixabay.com
(Pixabay.com)

Synoptycy z IMGW przewidują, że podczas burz może spaść od 20 do 30 mm deszczu (lokalnie do 40 mm). Ostrzegają także przed porywami silnego wiatru, wiejącego z prędkością do 85 km/h. Lokalnie może spaść grad.

d1176ie

Ostrzeżenie przed upałami trzeciego, czyli najwyższego stopnia, obowiązuje dla czterech południowych województw Polski: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. W czwartek termometry moga wskazywać tam od 34 do 37 st. C. Niestety, w nocy także będzie gorąco: od 20 do 22 st. C.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązuja dla województwa opolskiego, dolnośląskiego, części południowej woj. wielkopolskiego, woj. łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. W dzień termometry będą wskazywać od 28 do 31 st. C. W nocy, niestety, upał także będzie dawał się we znaki - termometry będą wskazywać nawet 22 st. C.

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów