Trwa ładowanie...
d3t98hs

Ostrzeżenia IMGW. Uwaga na burze z gradem. Gdzie się pojawią burze?

IMGW ostrzega dziś przed burzami z gradem. Ostrzeżenie dotyczy 5 województw.Gdzie będzie burza? O której odzinie można spodziewać się burz z gradem?
Share
IMGW ostrzega przed burzami
IMGW ostrzega przed burzamiŹródło: Pixabay
d3t98hs

Ostrzeżenia IMGW na Boże Ciało 2020. Uwaga na burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami, które mogą wystąpić w czwartek 11 czerwca. Ostrzeżenie IMGW dotyczy 5 województw w południowo wschodniej Polsce. Burze z gradem pojawią się na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. łącznie w 121 powiatach należy spodziewać się niekorzystnych warunków meteorologicznych.

Ostrzeżenia IMGW obowiązują od godz. 13:00 w czwartek 11 czerwca w 3 województwach (małopolskie, podkarpackie i śląskie) oraz od godz. 15:00 w świętokrzyskim i lubelskim.

d3t98hs

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu. Miejscami może spaść od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy, a w niektórych miejscach nawet do 40 l/m2. IMGW ostrzega też przed gradem. Podczas burz wiatr będzie porywisty, prędkość porywów wiatru wyniesie do 80 kilometrów na godzinę.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o deklaracji Jarosława Gowina: radziłbym mu ostrożność

d3t98hs

Podziel się opinią

Share
d3t98hs
d3t98hs
Więcej tematów