Trwa ładowanie...
d2by913

Ostrzeżenia IMGW: porywisty wiatr nad morzem, gołoledź na południu Polski

Mieszkańcy Pomorza i południowych krańców Polski powinni mieć się tej nocy i o poranku na baczności. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla czterech województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko
Na drogach i chodnikach może być bardzo ślisko (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2by913

Pogoda w nocy z wtorku na środę może być niebezpieczna. Na północy szaleje silny wiatr, a na południu Polski od godzin wieczornych do środowego poranka możliwe są oblodzenia. To dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw.

Silny wiatr wieje praktycznie wzdłuż całego polskiego wybrzeża, w woj. zachodniopomorskim jego porywy trochę już jednak osłabły. Niebezpiecznie nadal jest w woj. pomorskim. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet 80 km/h obowiązywać będzie tam do godz. 3 nad ranem.

d2by913

To jednak nie koniec zmartwień mieszkańców Pomorza. IMGW ostrzega ich także przed oblodzeniem. Mokra po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem nawierzchnia dróg i chodników zamieni się w ślizgawkę. Co prawda synoptycy przewidują, że minimalna temperatura w tym rejonie w nocy wynosić będzie 0 st. Celsjusza, ale temperatura minimalna gruntu wyniesie - 2 st. C.

Na baczności muszą mieć się także mieszkańcy najbardziej wysuniętych na południe, górzystych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Także dla tych regionów IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniami. W nocy w tych rejonach temperatura spadnie do około -3 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu wyniesie około -4 st. C.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do godz. 8 w środę.

Źródło: imgw

d2by913

Podziel się opinią

Share
d2by913
d2by913
Więcej tematów