Trwa ładowanie...

Ostrzeżenia dla pięciu województw. Najnowsza prognoza pogody

- Silne powiewy wiatru na północy i roztopy na południu Polski - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenia dla pięciu województw. Najnowsza prognoza pogodyŹródło: Fotolia
d4jb4yo
d4jb4yo

Z silnymi wiatrami zmagać się będą mieszkańcy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Z kolei na południu - w województwie dolnośląskim i małopolskim i podkarpackim należy spodziewać się gwałtownie topniejącej pokrywy śnieżnej.

W dzień zachmurzenie przeważnie duże i miejscami słabe opady deszczu, jedynie na wschodzie początkowo deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w Karpatach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w Bieszczadach, o 10 cm. Przejściowo w niższych partiach Karpat możliwy opad marznący.

Temperatura maksymalna od 3°C, 4°C na wschodzie do 8°C, 9°C na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru przeważnie do 65 km/h, a na wybrzeżu i wysoko w górach do 90 km/h. Wysoko w Karpatach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

d4jb4yo

W nocy zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie i wschodzie gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. Początkowo w niższych partiach Karpat możliwy opad marznący. Wysoko w Tatrach opady śniegu. W Bieszczadach może spaść do 15 mm deszczu.

Temperatura minimalna od 2°C początkowo lokalnie na południowym wschodzie, do 6°C w centrum i 8°C na północnym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu okresowo silny, od 35 km/h do 40 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Porywy wiatru przeważnie do 70 km/h, na północy kraju do 80 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 110 km/h, w Tatrach powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

d4jb4yo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jb4yo
Więcej tematów