Trwa ładowanie...
d1o4ge6

Ostrowiec: zdumiewające zachowanie nauczyciela. Obiecał piątki za udział w spotkaniu z premierem

Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce m.in. po to, by zwiększyć liczbę sympatyków PiS. Okazuje się, że ma pomocnika. "Jeśli weźmiecie udział w spotkaniu z premierem, wstawię wam piątki do dziennika" - taką propozycję złożył uczniom nauczyciel jednego z liceów w Ostrowcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrowiec Świętokrzyski był kolejnym przystankiem w podróży premiera po polskich miastach
Ostrowiec Świętokrzyski był kolejnym przystankiem w podróży premiera po polskich miastach (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d1o4ge6

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim Dariusz Kaszuba jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Wicedyrektor tej szkoły, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Tomasz Kwiatkowski też nie kryje sympatii do PiS. Obiecał uczniom oceny bardzo dobre w zamian za udział w spotkaniu z premierem.

O sprawie mieli poinformować Radio Ostrowiec sami uczniowie. Kwiatkowski pytany o to, czy tak rzeczywiście było, najpierw odpowiedział: - W tej chwili nie pamiętam, jaki był tok tej rozmowy, ale być może powiedziałem coś o wyróżnieniu uczniów, którzy przyjdą na spotkanie. Nie pamiętam w tej chwili, czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia. Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę.

Później, jak twierdzi lokalne radio, przyznał, że taką propozycję złożył uczniom jednej klasy. Zaznaczył, że udział w spotkaniu z szefem rządu był dobrowolny i w swoim zachowaniu nie widzi nic złego.

d1o4ge6

- Byłem w klasach, informowałem o przyjeździe premiera, informowałem o możliwości przyjścia na to spotkanie i uznałem, że jeśli będą aktywni, to chciałbym to jakoś docenić. (...) Premier rządu polskiego przyjeżdża do Ostrowca, to warto by młodzież go poznała - dodał wicedyrektor liceum.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki w Nowym Jorku

Dyrektor szkoły nie odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Źródło: Radio Ostrowiec

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o4ge6

Podziel się opinią

Share
d1o4ge6
d1o4ge6
Więcej tematów