WP

Ostrołęka. Kandydat KO rezygnuje ze startu w wyborach. Został skazany prawomocnym wyrokiem

Łukasz Podmostko był kandydatem Koalicji Obywatelskiej na radnego Ostrołęki. Teraz rezygnuje z ze startu w wyborach. Powód? Został skazany prawomocnym wyrokiem, którego okres próby jeszcze się nie skończył.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat rezygnuje ze startu w wyborach
Kandydat rezygnuje ze startu w wyborach (PAP)
WP

Podmostko ubiegał się o stanowisko radnego Rady Miasta Ostrołęki z list Koalicji Obywatelskiej. Od września 2017 roku jest wiceszefem lokalnego koła Nowoczesnej.

Jak wynika z informacji PAP, Łukasz Podmostko został w 2013 roku dwukrotnie skazany za oszustwa. W pierwszym przypadku otrzymał karę 1,5 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 4 lata za wiele oszustw internetowych, jednak karalność tego wyroku już się zatarła.

Inaczej wygląda druga sprawa, w której został skazany. Również w 2013 roku Podmostko usłyszał wyrok 4 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 6 lat i na 3 tys. zł grzywny. Handlował towarem na internetowych stronach aukcyjnych, którego nie posiadał. Przez niego użytkownicy Allegro zostali oszukani na łączną kwotę 34 127,75 zł a w serwisie Ebay na 1620 zł. Akt oskarżenia zawierał 25 zarzutów dotyczących oszustw internetowych. Podmostko musiał również zwrócić pokrzywdzonym wyłudzone pieniądze i pokryć koszty sądowe. Okres próby w przypadku tego wyroku upływa dopiero 17 kwietnia 2019 roku.

WP

Zaskoczenie w szeregach Nowoczesnej

Podmostko w liście do mieszkańców Ostrołęki podkreślił, że wydawało mu się, że nastąpiło zatarcie mojego wyroku i że może ubiegać się o mandat radnego.

WP

"Jest jednak inaczej. Pomyliłem się i za zaistniałą sytuację bardzo przepraszam Mieszkańców oraz Koleżanki i Kolegów z Koalicji Obywatelskiej, których wprowadziłem w błąd swoim oświadczeniem o niekaralności" - napisał Łukasz Podmostko.

Zaskoczenie nie ukrywa szef lokalnych struktur PO oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ostrołęki, Mariusz Popielarz. - Łukasz miał rekomendację Nowoczesnej. Wynikało, że nie ciążą na nim żadne zarzuty ani też wyrok - cytuje go polsatnews.pl, powołując się na PAP. Popielarz przyznał, że sprawę Podmostki przyjął "z bólem".

Zobacz także: Rafał Trzaskowski o prezydencie Legionowa. "Nie wiem, czy był pod wpływem alkoholu"

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

Polub WP Wiadomości
WP
WP