Trwa ładowanie...
Ostre słowa Dudy do posłów: wiemy, gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże
TVP

Ostre słowa Dudy do posłów: wiemy, gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże

Piotr Duda podczas konferencji prasowej groził posłom, że jeśli w sejmie przejdzie specustawa dotycząca reformy górnictwa. - Ja chcę tym posłom ze Śląska powiedzieć jedno: znamy wasze nazwiska i imiona, wiemy, gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże - powiedział.
Share
d1ng6xv

Podczas specjalnej konferencji Duda powiedział, że jeżeli w najbliższym czasie rozmowy nie przyniosą żadnych rezultatów, to nastąpi eskalacja protestów.

- Będą podejmowane konkretne działania i eskalacja naszych protestów - powiedział przewodniczący NSZZ "S".

d1ng6xv

Zaapelował również do premier Ewy Kopacz o wstrzymanie w sejmie prac nad projektem specustawy dotyczącej reformy górnictwa. - Chciałbym zaapelować do pani premier, aby powstrzymała ten projekt, który jest tak szybko procedowany, projekt, który zakłada likwidację miejsc pracy - powiedział.

"Wiemy gdzie mieszkacie"

Pogroził również posłom ze Śląska. - Jeżeli się okaże, że ta ustawa zostanie w tym tygodniu przegłosowana w Sejmie, pójdzie szybką ścieżką do Senatu, to my też wiemy, co mamy robić. Ja chcę tym posłom ze Śląska powiedzieć jedno: znamy wasze nazwiska i imiona, wiemy gdzie mieszkacie i immunitet wam nie pomoże - mówił przywódca "S".

Duda powiedział, że skoro "rząd prze do konfrontacji, to my też musimy przygotowywać szybką ścieżkę dotyczącą protestów". Zwrócił uwagę, że również inne branże są zagrożone likwidacją miejsc pracy. - To nie jest sprawa tylko górników, ale także innych branż. Również sytuacja na kolei jest bardzo trudna, w energetyce, na poczcie, w przemyśle zbrojeniowym. To nie jest tylko górnictwo - podkreślił Duda.

d1ng6xv

Podziel się opinią

Share
d1ng6xv
d1ng6xv
Więcej tematów