Trwa ładowanie...

"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Już jest ponad milion zł!

Zapełnijmy ostatnią puszkę pana prezydenta dla WOŚP - wezwała internautka i zorganizowała akcję na Facebooku. Chciała zebrać wśród znajomych tysiąc zł. Jest już ponad milion!

Share
"Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza". Już jest ponad milion zł!
Źródło: Facebook.com, Fot: Print screen
d3plqzp

Prezydent Paweł Adamowicz zbierał datki na Orkiestrę w poprzednią niedzielę, podczas 27. finału WOŚP. Udało mu się zebrać kwotę ponad 5600 zł, z czego był bardzo dumny. "Dziękuję wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do mojej puszki i pomogli pobić mój osobisty rekord" - napisał na Facebooku w niedzielę o godz. 17.00. Kilka godzin później został ugodzony nożem przez Stefana W.

Gdańszczanka Patrycja Krzymińska postanowiła dorzucić do tej kwoty trochę pieniędzy i zorganizowała na Facebooku zbiórkę na WOŚP pod nazwą "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta Adamowicza". Zbiórkę można znaleźć TUTAJ. Informację o akcji dostaliśmy przez platformę dziejesie.wp.pl.

d3plqzp

Akcja ruszyła sześć dni temu. Internautka za minimalny cel ustawiła zebranie tysiąca złotych. Zbiórka przekroczyła jednak jej najśmielsze oczekiwania. - Zbierajmy do miliona - apelowali do niej wpłacający.

- Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W niedzielę o godz. 23.00 w wirtualnej puszce śp. prezydenta Adamowicza było już ponad milion zł. Zbiórka nadal trwa. Według statystyk Facebooka datki wpłaciły już tysiące internautów. A zebrana kwota ciągle rośnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3plqzp

Podziel się opinią

Share
d3plqzp
d3plqzp
Więcej tematów