Trwa ładowanie...
d115m68
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ostatnia próba rakietowa Korei Płn. "katastrofalną porażką"

• Ostatnia próba rakietowa Korei Płn. zakoczyła się "katastrofalną porażką"
• Rakieta, prawdopodobnie średniego zasięgu, eksplodowała kilka sekund po starcie - oświadczył w piątek rzecznik Departamentu Obrony USA kpt. Jeff Davis
• Test potępiła Rada Bezpieczeństwa ONZ
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnia próba rakietowa Korei Płn. "katastrofalną porażką"
(AFP, Fot: Pedro UGARTE)
d115m68

- To była katastrofalna próba, która zakończyła się porażką - powiedział rzecznik. Dodał, że amerykańscy eksperci wciąż analizują ostatni test rakietowy Pjongjangu, który prawdopodobnie dotyczył nowego pocisku średniego zasięgu wystrzeliwanego z ruchomej wyrzutni. Świadczyć o tym może fakt, że rakietę wystrzelono z innego rejonu niż zazwyczaj, jakim jest wschodnie wybrzeże kraju.

Według południowokoreańskiej agencji prasowej Yonhap był to nowy pocisk o nazwie Musudan, w którego zasięgu maja znaleźć się bazy wojskowe USA w Azji na Pacyfiku.

Sekretarz obrony USA Ash Carter, który wizytuje amerykański lotniskowiec USS "John C.Stennis" na Morzu Południowochińskim, oświadczył, że chociaż próba była nieudana to jednak stanowiła ona "kolejną prowokację Korei Północnej w regionie, w którym nie potrzeba tego rodzaju działań".

Test potępiła także w piątek jednomyślnie Rada Bezpieczeństwa ONZ wskazując, że stanowił on kolejne pogwałcenie wcześniejszych rezolucji ONZ. Rada zagroziła podjęciem wobec Pjongjangu "nowych istotnych posunięć".

d115m68

Podziel się opinią

Share

d115m68

d115m68
Więcej tematów